Reklamı Geç
Advert

SARAYKÖY'DE İŞLETMELER YENİ DÜZENE GÖRE AÇILDI

1 Haziran itibariyle normalleşme sürecinde önemli bir adım olarak görülen kapalı olan çok sayıda işletme tekrar açıldı.

SARAYKÖY'DE İŞLETMELER YENİ DÜZENE GÖRE AÇILDI

Sarayköy ilçesinde alınan kararlar doğrultusunda kapatılan kafe, restoran, lokanta ve kıraathaneler 1 Haziran itibariyle tekrar kapılarını açtı. Getirilen yeni kısıtlama ve kurallar dahilinde açılan işletmeler hem esnafı hem de vatandaşları memnun etti.

Sarayköy’de hizmet veren kafe, lokanta gibi işletmeler masa sayısını düşürerek sosyal mesafeyi gözeten bir düzenle yeni normalleri karşılarken, kıraathanelerde ise büyük bir değişikliğe gidildi. İçişleri Bakanlığından gelecek ikinci bir habere kadar kıraathanelerde her türlü masa oyunları yasaklandı. Fark edilmesi ve görülmesi halinde ise hem işletmeye hem de oynayanlara idari para cezaları kesileceği öğrenildi.

Sarayköy ilçesi otogarında kafe işletmeciliği yapan Ömer Geyik yaptığı açıklamada ”İnsan tost yapmayı özler mi onu bile özlemişiz,  hepimiz için zor bir süreç oldu. Bu aşamada baya sıkıntılı süreç geçirdik. Kapasitemizi düşürdük, maskelerimiz ve sosyal mesafe kurallarımızla bismillah dedik kapılarımızı açtık” dedi.

Sarayköy’de hizmet veren Sarmaşık kafede ise  giren müşterilerin temassız ateş ölçer ile ateşleri ölçülüyor. İşletmeye kesinlikle maskesiz müşteri kabul etmediklerini ifade eden işletme sosyal mesafeye göre düzenimizi alarak başladık dedi.

Kıraathane müşterileri ise tekrar kahvelerin açılmasına memnun olduklarını ifade ederken masa oyunları konusunda üzüldüklerini ama devletin aldığı bir karar olduğu için uyacaklarını söylediler.

 

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı