Reklamı Geç
Advert

DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI

Sancar: “Denizli çiftçisi zor günler yaşıyor. Önce dolu yağışı ardından don vurdu. Bir an önce çiftçi desteklenmelidir.”

DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
Denizli'nin Çal, Bekilli, Baklan, Honaz, Güney ve Pamukkale ilçelerinin meydana gelen don ve dolu olayları büyük zarara yol açtı. Bölgede incelemelerde bulunan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Çal, Baklan ve Bekilli ilçelerimizde ayçiçeği, mısır ve üzüm bağları büyük zarar görmüş durumda. Pamukkale’de ise kekik alanları tabi afetten büyük zarar gördü. Honaz ve Güney çiftçisi de bu doğal afetten oldukça yüksek miktarda etkilendi” ifadesini kullandı. 
 
TBMM GÜNDEMİNE TAŞIYACAĞIM
 
Afet bölgesini ziyaret eden CHP’li Sancar, 2090 Sayılı Tabii Afetlerden Zarar Gören Çiftçilere Yardımlar Hakkında Kanunda değişiklik yapılmasına ilişkin TBMM’ye bir kanun teklifi sunacağını söyledi. 
 
Sancar sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Coronavirüs süreciyle birlikte zaten zor günler yaşayan çiftçilerimize devletimizin bir an önce el atması gerekiyor. Bu zarar, yıllara sari olacak bir zarardır çünkü. Karşılanmadığı takdirde çiftçimizin sonraki yıllarını da bloke altına alacak mağduriyetler doğuracaktır. Denizli, tarımsal faaliyetler açısından önemli bir şehirdir. Binlerce dekar arazinin zarar görmesi ve bu zararın telafi edilememesi ülkemizdeki diğer vatandaşlarımızın da ucuz ve kaliteli tarımsal ürünlerden faydalanmaması sonucunu doğuracaktır. Çağrımız, bir an önce hasar tespit çalışmalarının başlatılarak zarar miktarının belirlenerek mağduriyetlerin giderilmesi ve kredi borçlarının ertelenmesidir.”
 
ÇAL, BAKLAN VE BEKİLLİ İLÇELERİMİZDE YAŞANAN DOLU VE DON FEKALETİNDEN SONRA BÖLGEDE YAPTIĞIMIZ TESPİTLER SONRASI DENİZLİ VALİMİZ SAYIN HASAN KARAHAN’I ZİYARET ETTİK
Çiftçizin yaşamakta olduğu mağduriyeti ilettik. Çiftçimizin ötelenmesi ve çiftçilerimize gelir desteği verilmesi konusundaki talebimizi ilettik. Sayın Valimiz bu taleplerin bakanlığa iletileceğini ve çözüm için gereken çalışmanın yapılacağı tarafımıza beyan ettiler. Sayın Valimize gösterdikleri ilgi ve alakaları için çiftçileirmiz adına teşekkür ediyorum. 

 
don yağış zarar çiftçi sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı