SOSYAL MESAFELİ VE MASKELİ İLK CUMA

Sarayköy’de 2.5 ay sonra toplu halde Cuma namazı kılındı.

SOSYAL MESAFELİ VE MASKELİ İLK CUMA

Korona virüs önlemleri doğrultusunda yaklaşık 2,5 ay önce toplu halde yapılan ibadetlerin kısıtlanmasının ardından bugün ilk kez cemaatle birlikte Cuma namazı kılındı. İçişleri Bakanlığı tarafından illere gönderilen genelgeye göre yapılan çalışmanın ardından mart ayı ortalarında salgın nedeniyle kapatılan camiler belirlenen kurallar çerçevesinde bugün kısmi olarak yeniden ibadete açılırken, aynı zamanda Pazar yeri de namaz için ilk kez kullanıma açıldı.

Sarayköy ilçesinde belirlenen cami avluları ve Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar yerinde kılınan Cuma namazı yoğun katılım ile gerçekleşti.

Oluşturulan kontrol noktalarında vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uygun olarak alanlara girişi sağlanırken, dezenfektan ve maske almak isteyenlere de Sarayköy Belediyesi tarafından maske dağıtıldı.

Sarayköy Belediye Başkanlığı ekipleri tarafından dezenfeksiyonu yapılan alanlarda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak işaretleme yapılırken vatandaşlar bu işaretli yerlere seccadelerini sererek Cuma namazını kıldı.
Belirlenen şartlar kapsamında yalnızca ilk sünneti ve farzı kılınan Cuma namazında Cuma hutbesi de Pazar yerinde oluşturulan platformda okundu.

Namazın arından cemaat sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde yine belirlenen noktalardan çıkış yaptı. 

 

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı