Reklamı Geç
Advert

SARAYKÖY'DE CUMA NAMAZI KILINACAK YERLER BELİ OLDU

Yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan Sarayköy’deki camilerde 29 Mayıs'ta kılınmaya başlanacak cuma namazı için abdestin ev ve iş yerinde alınması, maske takılması, seccade getirilmesi, sosyal mesafenin ihmal edilmemesi istendi.

SARAYKÖY'DE CUMA NAMAZI KILINACAK YERLER BELİ OLDU

Türkiye’de ilk corona virüsü vakasının görüldüğü 11 Mart’tan bu yana virüsün kontrol altına alınması için birçok kısıtlama tedbiri uygulanıyor. Bunlardan biri de camilerin toplu ibadete kapatılmasıydı. 16 Mart’ta Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından açıklanan karar, üç gün sonra sona eriyor.

Gerekli özeliklere sahip camiler Sarayköy’de de tespit edilerek Sarayköy İlçe Müftülüğü tarafından açıklandı.  Açıklanan listede 16 caminin avlusunda namaz kılınabileceği görülürken Sarayköy ilçesinin farklı mahallelerinde bulunan 7 Pazar yerinin de Cuma vaktinde namaz için kullanılacağı açıklandı. Yine farklı mahallelerde 2 okul avlusu ile 1 parkta Cuma vaktinde namaz için kullanıla bilenecek alan ilan edildi.

Tüm bu belirlenen alanlarda namaz kılabilecek kişi sayısı da tabloda belirtildi. Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar Yeri en çok kişinin namaz kılabileceği alan olarak belirlendi.

 

NAMAZ İÇİN ALINACAK TEDBİRLER YAYINLANDI

Bugün Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesinde, yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde kılınmaya başlanacak cuma namazı için alınması gereken tedbirlere ilişkin bir afiş yayınlandı.

İŞTE CAMİLERDE ALINACAK TEDBİRLER

Camilerin abdesthane ve tuvaletlerinin kapalı olacağı için abdestin ev ve iş yerlerinde alınması uyarısı yapılan afişte, camide bulunulduğu süre içerisinde maskenin çıkarılmaması ve kişisel seccadeyle gelinmesi gerektiği belirtildi.

sarayköy sarayköyhaber cami cumanamazı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı