SARAYKÖY BELEDİYESİ'NDEN MEZARLIKTA KORONA VİRÜS ÖNLEMİ

Arefe gününün sokağa çıkma yasağına denk gelmesinin ardından genelde o gün yapılan mezarlık ziyaretleri Sarayköy’de bugün gerçekleştirildi.

SARAYKÖY BELEDİYESİ'NDEN MEZARLIKTA KORONA VİRÜS ÖNLEMİ

Arefe günü ile bayramın 3 gününü kapsayan sokağa çıkma yasağının ardından bugün Sarayköylü vatandaşlar mezarlığa giderek hayatını kaybetmiş yakınlarının mezarlarını ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaretler esnasında bazıları yakınları için Kuran okurken bazıları ise mezarlarını temizleyip çiçekleri suladı.  

Ziyarete gelen vatandaşlar normalde arefe günü geleceklerini fakat yasak kararının ardından bugün ziyaretlerini gerçekleştirmek istediklerini ifade ederken, bir anca korona virüsten kurtularak eski günlere dönmek istediklerini ifade etti.

SARAYKÖY BELEDİYESİ MEZARLIKTA KORONA VİRÜS ÖNLEMİ ALDI.

Sarayköy Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı ilçe mezarlığında önlem aldı. Arefe günü ile Ramazan Bayramının 3 gününü kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşlar bugün ilçe mezarlığında ziyaretlerini gerçekleştirdi. Toplum sağlığını gözeterek süreci takip eden Sarayköy Belediyesi, ilçe mezarlığında oluşturduğu ekip ile vatandaşların denetimlerini yaptı.

İlçe mezarlığında görevli belediye ekipleri, vatandaşların ateşini ölçtü, maskesi olmayanlara maske temin ederek her an ellerini dezenfekte etmelerini sağladı. Mezarlık içerisinde dolaşan ekip ile vatandaşlar ellerini sık sık dezenfekte etme imkanı buldu.

MEZARLIKLAR ZİYARET ÖNCESİ TEMİZLENDİ

Ayrıca ziyaretler öncesinde Sarayköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından mezarlık içinde temizlik yapıldı.

Toplum sağlığını gözeterek önlemleri artırdıklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Manevi değeri bizde yüksek olan mezarlık ziyaretlerini gerçekleştiren vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Arefe ve Ramazan Bayramı sürecinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde vatandaşlarımızın mezarlık alanında yoğunluk oluşturacağını düşünerek önlemlerimizi öncesinden aldık. Sosyal mesafeye dikkat ederek, yoğunluk oluşturmadan vatandaşlarımızın tedbir kurallarına göre ziyaretlerini gerçekleştirmelerini sağladık” dedi.

saraykö sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı