TEKERLEKLİ SANDALYE İLE HAYATA TUTUNACAK

Sarayköy ilçesinde Multipi Skleroz rahatsızlığı bulunan bir vatandaşa Sarayköy CHP İlçe Başkanlığı tarafından tekerlekli sandalye hediye edildi.

TEKERLEKLİ SANDALYE İLE HAYATA TUTUNACAK

Sarayköy ilçesinde ikamet eden v Halk arasında MS olarak bilinen Multipi Skleroz hastası bir vatandaşa tekerlekli sandalye hediye edildi. Sarayköy CHP İlçe Başkanı Mehmet Salih Konya ilçe başkanlığı adına vatandaşın evine giderek hediyesini takdim etti. Engelinden dolayı yürüyemeyen vatandaşın verilen hediyenin ardından dışarıda daha kaliteli vakit geçirmesini hedeflediklerini ifade eden Başkan Konya  “Sarayköy CHP İlçe Başkanlığı adına tekerlekli sandalyemizi teslim ettik. Engelinden dolayı yürüme zorluğu çeken kardeşimiz bu sayede inşallah dışarıda daha kaliteli vakit geçirebilecek “dedi

MS hastalığının önemine de dikkat çeken Başkan Konya, “MS hastalarımız fiziksel, bazıları ise vücut engeli olmasa da bilişsel sorunlar yaşayabiliyor. Bedensel engeli olmayan MS hastaları iş başvurularında veya işten çıkarılmamak için hastalığını gizlemek zorunda kalabiliyorlar. Dışlanmadan hayatlarını idame ettirebildikleri, yasal düzenlemelerin iyileştirildiği bir ortam şart. .Amacımız bu hastalarımızın yaşadığı zorlukları biraz olsun rahatlatabilmek , onlar için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

sarayköy sarayköyhaber chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı