SOSYAL MESAFE KURALINI HEMEN UNUTTUK

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs ile mücadele kapsamında alınan sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu Sarayköy ilçesinde uygulanmayacak olmasından dolayı Sarayköy pazarı kendi gününde kuruldu. Fakat pazara gelen vatandaşların oluşturduğu yoğunluk ve sosyal mesafe kuralının hiçe sayılması sonucu ortaya hiç istenmeyen görüntüler çıktı.

SOSYAL MESAFE KURALINI HEMEN UNUTTUK

Korona virüs ile mücadelede alınan kurumsal önlemlerin başında gelen Pazar yerleri için her ne kadar önlem alınsa da vatandaşların sosyal mesafe kuralını hiçe sayması sonucu ortaya çıkan görüntü herkesi korkuttu. Korana virüs sonrası Cuma ve pazartesi günleri kurulan Sarayköy pazarı bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanmayınca kendi gününde kuruldu.

 Sarayköy Belediyesine bağlı ekipler Pazar girişlerinde maske dağıtıp vatandaşların ateşini ölçerek içeriye almaya ve belirlenen noktalardan giriş çıkış yapmalarına müsaade etti. Fakat her ne kadar giriş ve çıkışlar kontrol altında olsa da içeride zaman zaman sosyal mesafenin vatandaşlar tarafından hiçe sayıldığı anlar ortaya çıktı. Hem kendini hem de diğer insanları tehlike altında bırakan bazı insanlara ise yine pazarda bulunan diğer vatandaşlar ve görevliler tarafından sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda uyarılar yapıldı.

Geçtiğimiz haftalarda uygulanan Pazar tezgahları arasındaki mesafe kuralının uygulanmaması, geçtiğimiz haftalara göre daha çok pazarcı esnafının bulunmasının da  ortaya çıkan görüntülerde payı oldu.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı