SARAYKÖYLÜ ÇİFTÇLER ÇOK ENDİŞELİ

Çeşitli ürünlerin dikimleri veya tarlaların ekime hazır hale getirilmesi için Sarayköy ovasında tarlalarına giden çiftçiler çok sayıda görülen yılan sonrası endişeli.

SARAYKÖYLÜ ÇİFTÇLER ÇOK ENDİŞELİ

Her yıl olduğu gibi bu senede Sarayköy ovasının verimli topraklarında pamuk, mısır ve daha birçok konuda ekim yapmak veya yapılacak ekim öncesi tarlasını buna hazırlamak isteyen çiftçiler tarlalarında çalışmalarına başladı.

Bölgenin en verimli topraklarına sahip olan ovada çok sayıda görülen yılanlar ise çiftçileri endişelendiriyor. Normalde her sene yılan olduğunu ve yılanları gördüklerini ifade eden bazı çiftçiler bu sene diğer senelere göre daha sık ve çok sayıda yılanlar görmeye başladıklarını ifade etti. Ayrıca normalden daha çok sayıda yılan görünmeside endişelrini arttırdı.

“HER GÜN GÖRMEYE BAŞLADIK”

Sarayköy ovasında her sene tarlasını eken ve çocukluğundan bu zamana tarlaların içerisinde bulunan Himmet Hünkar, “ Yılanı her sene ekim zamanı tarlalarımıza geldiğimizde görürdük. Ama 10 günde bir falan yılan denk gelirdi. Şimdi her gün yılan görmeye başladık. Yakından incelediğimde hepsinin farklı yılanlar olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca her gün bir tanede değil gün içerisinde 3 veya 5 kere yılanlar görmeye başladık bu konuda endişeliyiz” dedi. Endişesini dile getiren çiftçiler kesinlikle yılanlara zarar vermediklerini sadece birden bu kadar çok artmasından endişelendiklerini ifade etti. 

Havaların ısınmasının ardından artan yılan sayısı çiftçileri endişelendirirken, henüz aralarında bir bağ olup olmadığı kesin olarak bilinmese de yılanların çok sayıda görülmesi depremin habercisi mi sorusu da akıllara geldi.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı