SARAYKÖY'DE SOKAĞA ÇIKAN GENÇLER BAKIN NELER ANLATTI

11 Mart’ta ülkemizde görülen ilk vakanın ardından alınan önlemler doğrultusunda 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar ile 20 yaş altına getirilen sokağa çıkma yasağında bugün 3. Kez esneklik yapıldı.

SARAYKÖY'DE SOKAĞA ÇIKAN GENÇLER BAKIN NELER ANLATTI

Geçtiğimiz hafta sonu 65 yaş üstü, Çarşamba günü 0-14 yaş grubu için saat 11:00- ile 15:00 arası uygulanan sokağa çıkma serbestliği bugün 14 – 20 yaş altı için uygulandı. Yaklaşık 2 aydır evlerde olan gençler bugün kısıtlamanın ardından ilk kez sokaklara çıktı.

Sarayköy’de yeşil alan ve sokaklarda gençlerle doldu. Uzun süredir sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı dışarıya çıkamayan gençlerin arkadaşları ile ilk buluşma anlarındaki sevinç ve mutlulukları ise yüzlerine yansıdı. Parklarda arkadaşlarıyla bir araya gelen gençler uzun zun sohbetler etti. Parkta bir araya gelen gençlerden bazıları okey onamayı tercih ederken bazıları ise açık havada kitap okumayı tercih etti.

Saraykoy.com.tr haber sitesi olarak bizlerde Sarayköy sokak ve parklarında gençlerle bir araya gelerek 2 aydır evlerinde neler yaptıklarını, sokağa çıkma yasağının esnetileceğini öğrendiklerinde neler hissettiklerini sorduk. Kameramızı gören gençlerde yaşadıkları durumu en samimi şekilde cevapladı.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı