SARAYKÖY'ÜN SOKAK SOKAK KORONA HARİTASI GÜNCELLENDİ

SağlıkBakanlığı tarafından geçtiğimiz ay kullanıma sunulan “Hayat Eve Sığar” telefon uygulamasında Türkiye’nin bölgesel korona virüs haritası güncellendi.

SARAYKÖY'ÜN SOKAK SOKAK KORONA HARİTASI GÜNCELLENDİ

 

Nisan ayı içerisinde kullanıma sunulan cep telefonu uygulamasına gelen özellik sonrası çok ilgi gördü.  Sağlık Bakanlığı tarafından il ve ilçelerin sokak sokak korona haritasını gösteren uygulama en son 29 Nisan’da güncellenmişti. Dün gece tekrar güncellenen harita ile birlikte yeni vaka bölgeleri ortaya çıkarken, bazı bölgelerde geçen sefer var olan vakaların bittiği gözlemlendi.

SARAYKÖY’DE İKİ MAHALLEDE BİTTİ

11 Mart’ta ülkemizde görülen ilk vakadan kısa bir süre sona Sarayköy ilçesinde İstanbul’dan ailesinin yanına gelen bir üniversite öğrencisinde görülen Sarayköy ilçesi Sığma Mahallesinde kaydedilen ilk vaka ve aynı mahallede sonrasında ortaya çıkan vakaların güncellenen harita ile sona erdiği gözlemlendi. Ayrıca yine Sarayköy ilçesi sınırları içerisinde bulunan Tosunlar mahallesinde görülen bir vakanın da sona erdiği görüldü.

3 YENİ MAHALLEDE DAHA VAKALAR ORTAYA ÇIKTI

Geçtiğimiz 29 Nisan’da yayınlanan haritada vaka görülmeyen ama dün gece itibariyle uygulamanın güncellenmesinin ardından ilk defa vaka görülen 3 mahalle daha ortaya çıktı.

Sarayköy ilçesine bağlı Beylerbeyi Mahallesi, Tepeköy Mahallesi ve Ahmetli Mahallesi sınırları içerisinde yeni vakalar kaydedildiği Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan haritada gözlemlendi.

Son güncelleme sonrası Sığma ve Tosunlar mahallesinde bitmesine rağmen, yeni vakaların görüldüğü 3 mahalle ile birlikte Sarayköy ilçesinde korona virüs görülen ve şuan halen pozitif vakaların devam ettiği mahalle sayısı 10’a yükseldi.

Mahalleler sırasıyla şu şekildi Atatürk Mahallesi, Aşağı Mahalle, Ahmetli Mahallesi,  Bala Mahallesi, Beylerbeyi Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Duacılı Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Uyanık Mahallesi oldu. 

AŞAĞI MAHALLE 

ATATÜRK MAHALLESİ 

AHMETLİ MAHALLESİ

BALA MAHALLESİ 

BEYLERBEYİ MAHALLESİ

CUMHURİYET MAHALLESİ

DUACILI MAHALLESİ

KÖPÜ BAŞI MAHALLESİ 

TEPEKÖY MAHALLESİ

UYANIK MAHALLESİ

VAKANIN BİTTİĞİ SIĞMA MAHALLESİ 

 

sarayköy sarayköyhaber koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP SARAYKÖY İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 101. YIL MESAJI
CHP SARAYKÖY İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 101. YIL MESAJI
MHP Sarayköy İlçe Başkanlığından 101. Yıl Mesajı
MHP Sarayköy İlçe Başkanlığından 101. Yıl Mesajı