PAZAR GİRİŞİNDE MASKE DAĞITIMI VE ATEŞ ÖLÇÜMÜ DEVAM EDECEK

PAZAR GİRİŞİNDE MASKE DAĞITIMI VE ATEŞ ÖLÇÜMÜ DEVAM EDECEK

Sarayköy ilçesinde her cumartesi kurulan semt pazarı korona virüs önlemleri doğrultusunda artık pazartesi ve Cuma günleri kuruluyor. Kurulacak olan Pazar bir gün öncesinden dezenfekte yapılıyor. İçişleri bakanlığının aldığı önlemler doğrultusunda Türkiye genelinde kurulan semt pazarlarında oluşacak yoğunluğun önüne geçmek adına  bir çok pazarın günleri değiştirildi. Sürekli veya ara ara açılan Pazarlar ile yapılan uygulama Sarayköy ilçesinde de Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar yerinde  haftanın iki günün olarak uygulamaya başlanıldı.

Pazartesi ve Cuma günleri kurulacak olan Pazar öncesi Sarayköy Belediyesi tarafından dezenfekte işlemleri uygulanıyor. Pazar kurulduğunda ise Pazar yeri giriş ve çıkışlarında alışverişe gelen vatandaşların ateşi ölçülüyor. Satış yapmak için gelen pazarcı esnafının da ateşi ölçülmeden satış yapmasına müsaade edilmiyor.

Pazara gelen vatandaşların maskesi yoksa içerisi alınmıyor. Maskesi olmayan vatandaşlara Pazar yeri girişinde maske dağıtımı yapılıyor. Bunun yanı sıra el hijyenleri konusunda yardımcı olmak için Sarayköy Belediyesi Personeli pazaryeri girişinde ve içerisinde vatandaşlara el dezenfektesi konusunda sürekli yardımcı oluyor.

saraykö sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI