YOL YAPIMINDA ÖNCELİK ORALARIN

Sarayköy’de uzun süredir beklenilen yol çalışmaları başladı. Öncelik olarak vatandaşların yoğun kullanım yaptığı bölgeler seçildi.

YOL YAPIMINDA ÖNCELİK ORALARIN

Sarayköy ilçesinde vatandaşların en çok talep ettiği konulardan birisi olan ve yağışlı havalarda özellikle problemlere neden olan yol çalışmalarına başlanıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu sabah itibariyle ilçenin bazı bölgelerinde iş makinaları ve hafriyat kamyonları ile çalışma yaptığı gözlemlendi. Ulaştığımız yetkililer çalışmaların yol yapımı için olduğunu doğrularken, yapılacak çalışmaların detayları hakkında bilgi verdi.

ÖNCELİK VATANDAŞLARIN YOĞUN OLARAK KULLANDIĞI BÖLGELER

Bu sabah itibari ile başlanılan yol çalışmalarının etap etap ve hızlı bir şekilde tamamlanacağı öğrenildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Sarayköy Belediyesi ekiplerinin çalışmaları doğrultusunda yapımına başlanılan yol çalışmalarının ilk olarak Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazaryeri etrafında bulunan ve Pazar yerine bir çok noktadan ulaşımı sağlayan sokak ve caddelerden başlanılacağı öğrenildi. Bu sabah itibariyle de ilk olarak bu yolların yapım, onarım ve çevre düzenlemeleri gerçekleştirilmeye başlanıldı.

HER SOKAK YAPILACAK

Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazaryeri çevresinde bulunan ve vatandaşların özellikle Pazar günlerinde çok yoğun olarak kullanılan yolların yapımının ardından, yine ilçede yoğun olarak kullanılan Sarayköy Otobüs Garajı etrafı ve oraya çıkan yolların düzenlemelerinin yapılacağı öğrenildi.

Sarayköy ilçesinde bulunan Pamukkale Üniversitesi yerleşkesinin etrafındaki yolların ve ara sokakların düzenlemesi ise otogardan hemen sonra başlanılacak bölge olarak belirlendi. Ayrıca yine yolları konusunda öncelik verilen bölgelerden birisi  de 24 Mayıs İlk Öğretim Okulu oldu. Yine aynı şekilde okulun etrafında bulunan cadde ve sokaklar öncelik listesinde kendine yer buldu.

ARDINDAN TÜM SOKAKLAR BİTİRİLECEK

Öncelik sıralamasının yoğunluğun kullandığı cadde ve sokakların olduğu yol yapım çalışmalarında, Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazaryeri, Otogar, Üniversite çevresi, 24 Mayıs İlk Öğretim Okulu yollarının ardından, ihtiyaç duyulan tüm cadde ve sokaklar yapılacak. Ardından şuan yapılı halde bulunan ve bakım ihtiyaç duyulan cadde ve sokaklarda onarımlar gerçekleştirilecek.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI