NE YAPSAK HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ

NE YAPSAK HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ

Sağlık Bakanı Fahren Koca, Bilim Kurulu toplansının ardından yapğı basın açıklamasında Türkiye’de koronavirüs mücadelesi hakkında son bilgileri verdi. Bakan Koca, muhabirlerin sorularına da yanıt verirken, Türkiye’de koronavirüs vakasının tüm illerde görünmesinin ardından muhabir tarandan yönellen ‘İl il vaka sayıları açıklanacak mı?’ sorusuna yanıt verdi.

“İL HIFZISIHHA KURULARIMIZ BİLİYOR, BİLGİYİ SAKLAMANIN ANLAMI YOK”

Bakan Koca ilgili soruya,”Bizim açıkladığımız tablo tüm Türkiye’yi anlık gösteren bir veridir. Bunu ayrı ayrı da açıklayabiliriz. Zaten bu bilgileri İl Hıfzısıhha Kurularımız biliyor. İlde bu bilgi paylaşılmış oluyor. Bu anlamda bilgiyi saklamanın anlamı olmadığını daha önce söylemişm. Çünkü salgının bütün Türkiye’de görüldüğünü biliyoruz.”dedi.

DENİZLİ HIFZISSIHA MECLİS ÜYESİ DENİZLİ RAKAMINA SAHİP DEĞİL!

Bakan Koca’nın bu açıklamasının ardından Denizli İl Umumi Hıfzıssıha Meclis üyesi Denizli Tabipler Odası Başkanı Dr. Meral Alten’e ulaşan Deda Haber ‘Denizli’nin rakamları açıklanacak mı?’ sorusunu yönel. Alten,”Ben İl Umumi Hıfzıssıha Meclis üyesim ancak Denizli’deki toplam vaka sayısı bilgisine sahip değilim. Maalesef meclis sadece koronavirüs ile gelen kararları imzalayıp, uygulamaya koyuyor.”dedi.

DENİZLİ’DE KAÇ SAĞLIK ÇALIŞANI ENFEKTE OLDU?

Denizli’de vaka sayısı bilgisine sahip olamadığını söyleyen Tabipler Odası Başkanı Dr. Alten, salı günü aldığı son bilgiye sağlık kurumlarında görev yapan 9’u uzman, 11’i prasyen ve 70’i hemşire, acil p teknisyeni gibi çeşitli görevlerde olmak üzere toplam 90 sağlık çalışanının koronavirüs tesnin pozif çık. Ancak bu kişilerin sağlık durumunun iyi olduğunu, herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını ile. Sağlık Bakanı Koca’nın dün canlı yayında Türkiye’de 7 bin 428 sağlık çalışanının enfekte olduğunu açıklamış.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI