SARAYKÖY'DE YASAK ÖNCESİ SON PAZAR KURULDU

4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından bu haftada 3 günlük bir sokağa çıkma yasağı daha uygulanacak. İlçe içerisinde haftada üç gün kurulan ve sonuncusu Cuma gününe denk gelen Pazar yasaktan dolayı iptal edildi. Vatandaşların ihtiyaçlarını bugün havuz yolu üzerinde kurulan Pazar yerinden gidermeleri gerekmekte.

SARAYKÖY'DE YASAK ÖNCESİ SON PAZAR KURULDU

 11 Mart’tan bu yana korona virüs ile mücadeleye ara verilmeden ve yeni önlemler alınarak devam ediliyor. İnsanların toplu olarak bulunabileceği alanlar en riskli bölgeler olmasından dolayı birçok yer kepenk kapatırken belli yaş gruplarına getirilen sokağa çıkma yasağı ile yoğunluk önlenmeye çalışıldı. İnsanların temel ihtiyaçlarını gidermek için gittikleri pazarlarda da yoğunluğu önlemek adına pazarların sürekli hale getirilmesine karar verilmişti. Sarayköy’de de haftada iki gün kurulan Pazar, pazartesi, Çarşamba ve Cuma olmak üzere haftada üç güne çıkarıldı. Bu önlemlere ek olarak da hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulamasına başlanılmıştı. Bu hafta dördüncüsü yapılacak olan yasakta 1 Mayıs İşçi Bayramının Cuma gününe denk gelmesinden dolayı sokağa çıkma yasağı 3 güne çıkarıldı. Sarayköy’de haftada 3 gün kurulan ve sonuncusu Cuma günü yapılması gereken Pazar yasak sebebi ile kurulamayacak. İlçe içerisinde Perşembe günü herhangi bir Pazar kurulmayacak ve vatandaşların 3 günlük sokağa çıkma yasağına girilmeden önce Çarşamba günü Havuz yolunda kurulan Pazar alanından ihtiyaçlarını gidermesi gerekiyor.

YASAK ÖNCESİ KURULAN PAZARDA HERKES TEMKİNLİ

Sarayköy'de yasak öncesi kurulan son pazarada her bir vatandaş sosyal mesafe kurallarına uyarak ihtiyaçlarını gidermeye özen göstermekte. Pazar girişinde her bir vatandaşın ateşleri ölçülmeye ve dezenfekte olmaları için ürünler kullanılmaya devam ediyor.

sarayköy sarayköyhaber denizli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir'den üreticilere kolaylık
Büyükşehir'den üreticilere kolaylık
CHP SARAYKÖY İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 101. YIL MESAJI
CHP SARAYKÖY İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 101. YIL MESAJI