HANGİ GÜN MARKETLER AÇIK OLACAK NETLEŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında telekonferans yöntemiyle Kabine Toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

HANGİ GÜN MARKETLER AÇIK OLACAK NETLEŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında gerçekleştirilen telekonferans yöntemi ile gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ana gündemi 1 Mayıs oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1 Mayıs ve haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması planlıyoruz. Bayram sonuna kadar haftasonu kısıtlaması devam edecek" dedi.

Sokağa çıkma yasağıyla ilgili ayrıntıları da açıklayan Erdoğan, "Sokağa çıkma kısıtlamasına gösterdiğiniz hassasiyet için sizlere şahsım adına teşekkür ediyorum. Kabinemiz bu fedakarlığı hiçbir zaman unutmayacak. Ülkemizdeki bu güzel gidişi devam ettirmek için hafta sonu sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi planlıyoruz. Bu hafta sonu da üç gün süreyle, 1 Mayıs sebebiyle sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız." dedi.

CUMA GÜNÜ MARKETLER SINIRLI SÜREDE AÇIK OLACAK

Marketlerin 1 Mayıs Cuma günü sınırlı sürede açık olacağını duyuran Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Cuma günü marketler 9:00 -14:00 arası açık olacak. Türkiye için tünelin ucundaki ışık gözükmüştür. Hayatı normale döndürmeye yönelik kapsamlı bir program hazırlıyoruz. Ramazan bayramı sonuna kadar haftasonları sokağa çıkma kısıtlamaları sürecek."

1-2-3 Mayıs'ta sokağa çıkma sınırlaması geldi.

65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN AÇIKLAMA YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa süre önce kamuoyunda konuşulmaya başlanan ve bu kabine toplantısında gündemde olması beklenen 65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağının esnetilmesi konusunda her hangi bir açıklama yapmadı. Kamuoyunun beklentisi ise sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde günde üç saat 65 ya ş üstüne  izin verilmesiydi.

 

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir'den üreticilere kolaylık
Büyükşehir'den üreticilere kolaylık
CHP SARAYKÖY İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 101. YIL MESAJI
CHP SARAYKÖY İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 101. YIL MESAJI