SIĞMA MUHTARI MAHALLEDEKİ SON DURUMU ANLATTI

Sarayköy’de ilk vakanın görüldüğü mahalle olan Sığma’da, test sonucu pozitif çıkan vatandaşın karantina altındaki ailesi ve yakınları için mahallenin muhtarı ve eşi pazara geldi.

SIĞMA MUHTARI MAHALLEDEKİ SON DURUMU ANLATTI

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’dan ailesinin yanına döndükten sonra ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye gitmesinin ardından test sonuçları pozitif çıkan ve tedavi altına alınan vatandaşın karantina altındaki ailesinin ve yakınlarının Pazar ihtiyaçları için Sığma Mahalle muhtarı Serdar Yargıç ve eşi Afiyet Yargıç, pazara gelerek yardımcı oldu.  

Sarayköy’ün en genç muhtarı olarak bilinen Serdar Genç, eşi ve oğlu kontrol amaçlı ve tedavi amaçlı hastanede bulunan aileye giderek Pazar ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Ardından aile ihtiyaçlarını muhtara iletti. Muhtar Serdar Yargıç, eşi Afiyet Yargıç’ı da alarak pazara geldi ve ihtiyaçları karşıladı. Aynı zamanda mahallesinde bulunan 65 yaş üstü olduğu için evinden çıkamayan vatandaşları ve pozitif vakayla teması olduğu düşünülerek evinde karantina altında tutulan insanları ziyaret eden muhtar tek tek topladığı ihtiyaç listesinin alış verişinin eşinin yardımıyla tamamladı.

Yargıç, mahallesindeki son durum hakkında da bilgi vererek , “mahallemizde sadece bir pozitif vaka var, babası tedbir amaçlı hastanede tutuluyor. Ailesi ve teması olduğu düşünülen kişiler evlerinde karantina altındalar. Sığma mahallemizde zaten devletimizin çağrılarına kulak vererek hiçbir şekilde işi olmayan mecbur olmayan kimse dışarı çıkmıyor.  Bende mahalle muhtarı olarak mahallemizden pazara çok fazla insan gelmesini istemediğim için evinden zorunlu olarak veya kendi isteğiyle çıkmak istemeyen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını listeledim. Pazar alışverişlerini eşimin de yardımıyla tamamladım. Mahallemize dönüp tek tek dağıtımını gerçekleştireceğim. Lütfen mecbur olmadıkça kimse evden çıkmasın” dedi.

Sığma Mahallesinde görülen ilk vakanın ardından, Duacılı Mahallesinde bir vakanın daha pozitif çıkmasıyla, ilçede kovid-19 tanısı konan vatandaşlarımızın sayısı 2'ye yükselmişti. (Sarayköy Haber)

sarayköy sarayköyhaber korona
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI