BU KADAR DA SORUMSUZLUK OLMAZ

Sarayköy’de karantina altında olması gereken bir vatandaş, sorumsuzca dışarıya çıkıp çarşıda ve resmi dairelerde dolaşıp en son sağlık ocağına gidince panik yaşanmasına neden oldu.

BU KADAR DA SORUMSUZLUK OLMAZ

Sarayköy’de Sığma ve Duacılı mahallelerinde çıkan vakaların ardından vatandaşların tedirginliği sürerken, bugün yaşanan bir olay duyanları çok kızdırdı. İşi olmayan vatandaşların sokağa gereksiz yere çıkmamaları konusunda sürekli uyarılar yapılmasına rağmen bazı insanların sokakları doldurması yetmezmiş gibi, karantina altında olması gereken bir vatandaşın sorumsuzca dışarıya çıkıp dolaştığının fark edilmesi üzerine sağlık ekiplerince apar topar Denizli Devlet Hastanesine götürüldü.

Sarayköy ilçesi Aşağı Mahallede daha önce kovid-19 virüsü taşıyan bir vatandaşla teması olduğu için evde 14 günlük karantina süresi verilen, M.T isimli vatandaş, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi kişilere verilecek olan parayı evine getireleceğini bilmesine rağmen dışarıya çıktı. Motoruna binerek önce Sarayköy Kaymakamlık binasına giden M.T, buradaki yetkililerden parasının akıbeti hakkında bilgi aldıktan sonra bir eczaneye giderek daha önce yaşadığı başka bir rahatsızlıktan dolayı ilaç aldı. İlacı almasının ardından Sarayköy 2 numaralı Sağlık Ocağın ilacın yan etkisi hakkında soru sormak için geldi.

M.T Sağlık Ocağına girmeden önce motoruyla kaldırımda durarak biraz daha vakit geçirdi. Ardından sağlık ocağına giren M.T doktorla görüşmek istedi. Sisteme bilgileri girildiğinde evinde karantinada olması gerektiği anlaşılınca hemen 112 Acil Servis Sağlık ekiplerine durumu bildirildi. Kısa sürede Sağlık Ocağına ulaşan özel kıyafetli ekip M.T’yi buradan alarak gerekli kontrollerinin yapılması için Denizli Devlet Hastanesine götürdü. Kovid-19 şüphelisi vatandaşın kendi sağlığını ve diğer insanların sağlığını hiçe sayarak çarşıda dolaşması Sağlık Ocağındaki diğer vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. 

sarayköy sarayköyhaber korona karantina
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI