Advert

SARAYKÖY'DEKİLERİN AKIBETİ BELLİ OLDU

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla 65 yaş ve üstünün ikametlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırıldı ve vatandaşlar sokağa çıkma yasağı geldi mi sorusunu sormaya başladı. Duyurulan sınırlamalar 65 yaşın üzerindekilerin yanı sıra kronik rahatsızlığı bulunanları da etkileyecek. İşte detaylar

SARAYKÖY'DEKİLERİN AKIBETİ BELLİ OLDU

Korona virüse karşı alınan önlemler doğrultusunda yaşlıları korumak için bugün İç İşleri Bakanlığı tarafından açıklanan 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkma yasağının, Sarayköy’de nasıl uygulanacağının detayları belli oldu.

Günlerdir kamuoyunu meşgul eden 65 yaş üstü insanların evlerinde kalmayıp ilçenin çeşitli yerlerinde toplanarak vakit geçirmeleri konusu İç İşleri Bakanlığının akşam saatlerinde aldığı karar ile noktalandı.

Risk grubunda oldukları için korunmaları konusunda hassasiyet gösterilen yaşlıların ikinci bir açıklamaya kadar evlerinden çıkmaları yasaklandı. Bunun yanında kronik hastalığı olanlara ise sınırlandırma getirildi.

Sarayköy ilçesinde ise 65 yaş üstünde olup ilçe merkezine uzak jandarma bölgesinin olduğu mahallelerde ne gibi denetim ve kontrol olacağına ilişkin detaylar belli oldu. Alınan karar doğrultusunda jandarma bölgesi olan ;

ACIDERE MAHALLESİ

ACISU MAHALLESİ

ADA MAHALLESİ

AHMETLİ MAHALLESİ

ALTINTEPE MAHALLESİ

BEYLERBEYİ MAHALLESİ

CABER MAHALLESİ

DUACILI MAHALLESİ

GERALİ MAHALLESİ

HASKÖY MAHALLESİ

HİSAR MAHALLESİ

KABAAĞAÇ MAHALLESİ

KARAKIRAN MAHALLESİ

KARATAŞ MAHALLESİ

KÖPRÜBAŞI MAHALLESİ

KUMLUCA MAHALLESİ

SAZAK MAHALLESİ

SIĞMA MAHALLESİ

TEKKE MAHALLESİ

TEPEKÖY MAHALLESİ

TIRKAZ MAHALLESİ

TOSUNLAR MAHALLESİ

UYANIK MAHALLESİ

YAKAYURT MAHALLESİ

YEŞİLYURT MAHALLESİ

Bu mahallelerde ikamet eden 65 yaş ve üstü yaşlılar ile ilgilenmeleri için Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı görevlendirildiği öğrenildi. Bu mahallelerde oturan 65 yaş üstü  Sarayköylü vatandaşların gıda, sağlık ve diğer acil ihtiyaçları için her gün mahallere jandarma tarafından ziyaret gerçekleştirileceği, gerçekleştirilen ziyaretlerde tespit edilen ihtiyaçların giderileceği bilgisi paylaşıldı.

sarayköy yaşlı 65yaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek