SARAYKÖY PAZARYERİ İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Her geçen gün artan vaka sayısı ve can kaybı sayısı Türkiye’de önemli önlemlerin alınmasına neden oldu.

SARAYKÖY PAZARYERİ İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

 Alınan önlemler doğrultusunda pazar yerleri ile ilgili neler yapılacağı merak edilirken Sarayköy Belediyesi’de hijyen konusunda önlemler alındığını açıkladı. Tüm dünyayı etkisi altına virüsten korunmak ve vaka sayısının önüne geçmeye çalışırken insanlara da ihtiyaçlarını karşılama konusunda yardımcı olmak adına Sarayköy Belediyesinden önemli bir açıklama geldi. Cumartesi günü Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar yerinde kurulacak olan pazar için alınan bir dizi önlemlemler doğrultusunda ilk iş elbette Sarayköylü vatandaşlara düşüyor.

Öncelikle pazara sadece aileden bir kişinin gitmesi en önemli husus. Pazarda yığılma ve yoğunluk olmaması adına kalabalık oluşturmayacak şekilde içeriye girilmesi Sarayköylülerin virüsten korunmasını sağlayacak en önemli husus. Pazara gidildiğinde ürünlerin elle seçilmemesi, kendiniz seçme konusunda ısrar edilmemesi yine çok önemli bir hijyen kuralı. Pazara gelecek olan tüm pazarcı esnafının maske ve eldiven kullanımı zorunlu olacağı için sadece kendilerinin dokunduğu ürünleri size vermesi hem sizin hem de ailenizin sağlığı için çok önemli.

Pazar yerlerinde tezgah aralıkları geniş tutulacak, tezgah aralarında geçişte sıkışıklığa neden olacak kasa, ambalaj bulunmayacak. Sizin elleyip dokunup geri bıraktığınız her ürün sizden sonra gelenin alması sonrası eğer taşıyıcıysanız büyük risk oluşturuyor. Ayrıca pazarda sadece sebze, meyve ve şarküteri gibi önemli tezgahlar dışında hiçbir serginin açılmasına izin verilmeyeceği için, pazara gelen vatandaşların bu hususlara dikkat etmesi sonucu konusunda uyarıda bulunuldu.

Ayrıca Pazar yeri ve tezgah alanları özel ekipler tarafından önce yıkma işlemi ardından dezenfektan işlemleri gerçekleştirilerek hem pazarcı esnafının hem de pazara gelecek vatandaşların virüsten olabildiğince korunması hususunda çalışmalar yapıldığı görüldü.

sarayköy sarayköyhaber saraykoy virüs önlem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek