Advert

ŞİMDİ HİJYEN SIRASI EVLERE GELDİ

Korona virüs vakalarının Türkiye’de artmasının ardından Sarayköylü vatandaşlar halı, koltuk, yorgan, battaniye yıkatmak için sıraya girdi.

ŞİMDİ HİJYEN SIRASI EVLERE GELDİ

Çin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve etkisinin görüldüğü ülke sayısı her geçen gün artarak devam eden korona virüsünün Türkiye’de görülmesi üzerine vatandaşlar kişisel temizlikleri için kolonya ve dezenfektanlara akın etti.  Artan vaka sayısının ardından insanlar mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayarak evinde kalmayı tercih etmişti.  Evlerinde kalan vatandaşlar korona virüse karşı mücadele etmek için evlerini dezenfekte etmek işlemlerinin dışında ayrıca evde bulunan sürekli temas ettikleri halı, koltuk, perde, yastık, yorgan gibi ürünleri yıkama firmalarına göndererek önlem almaya çalıştı.

Sarayköy’de hizmet veren halı yıkama firması yetkilisi Ramazan Ünlü, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 bir artış olduğunu ifade etti. Gelen talebi karşılamak adına yoğun bir şekilde mesai yapan halı yıkama firmasının ise bu durumdan memnun oldukları görüldü. Gelen virüs ve ona karşı alınacak önlemler sonrası sezonu bu sene normalden biraz daha erken açan firma yetkilisi Ramazan Ünlü, “Geçen sene ile bu senenin aynı dönemine baktığımızda korona virüs önlemleri doğrultusunda yüzde 30 civarı halı yıkama taleplerimiz arttı. Tabi bu sene geçen seneye oranla daha çok artan diğer talepler ise halı, koltuk, stor perde, yorgan, battaniye ve yatak yıkama işleri oldu.  Biz de müşterilerimizi bu yönde bilgilendirmeye çalışıyoruz, 'Halılarınızı, koltuklarınızı bir an önce yıkattırın' diye. Çünkü her şahıs kendi kişisel temizliğini yaptığında virüsler azalırken halıda, koltuktaki bakterilerin gitmesi için bizim gibi profesyonel halı temizleme firmalarına başvurmaları lazım. Biz de bu konuda müşterilere elimizden gelen yardımı yapıyoruz" dedi.

saraykoy haber haber saraykoy denizli pamukkale korona sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek