Advert

SARAYKÖY’DE MEKANLAR KAPANDI SOKAKLAR BOŞALDI

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs önlemleri doğrultusunda birçok işletme ikinci bir emre kadar kapatıldı. Kapatılan işletmelerin ardından sokaklar sessizliğe büründü.

SARAYKÖY’DE MEKANLAR KAPANDI SOKAKLAR BOŞALDI

Her geçen gün artan vaka sayısının ardından, hemen hemen her gün virüse karşı yeni bir mücadele yöntemi yetkili bakanlıklar tarafından açıklanıyor. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın açıklamaları sonrası korona virüsüne karşı alınan önlemler doğrultusunda Cuma ve vakit namazları da dahil olmak üzere tüm cami ve mescitlerde toplu olarak cemaatle namaz kılma işleminin durdurulduğu öğrenildi.  Yapılan açıklamada ayrıca camilerin kapatılmayacağı, ezanların devam edeceği bilgisi paylaşıldı. Bugün ise Sarayköy’de bazı vatandaşlar vakit namazları dışında yoğunluk yaratmadan camiye giderek namaz ibadetini yerine getirdi.

Dün akşam saatlerinde İç İşleri Bakanlığı talimatı ile yeni bir kapatma kararı daha geldi. Kafe, kıraathane, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, düğün salonları, nişan, konser, internet kafe, nargile kafe, her türlü oyun salonları, bar ve pavyonları kapsayan son kararın ardından sokaklar sessizliğe gömüldü. Mecbur kalmadıkça evden çıkılmaması gerektiğini söyleyen yetkililer bu alanları kapatarak insanların toplu şekilde bir arada bulunmaması konusuna çözüm getirmiş oldu.

Alınan bu karar sonrası Sarayköy ilçesinde bulunan ve yasak kapsamına giren işletmeler bugün açılmadı. Açılmayan işletmelerin bulunduğu sokak  ve caddeler ise sessizliğe büründü.

 

saraykoy haber haber saraykoy denizli pamukkale kahve ikinci emir sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek