SARAYKÖY'DEN 2 KİŞİ HALA EVİNDE GÖZLEM ALTINDA

Umre ziyareti için giden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geri dönecek olmaları artan vaka sayısının ardından insanlarda korku yarattı.

SARAYKÖY'DEN 2 KİŞİ HALA EVİNDE GÖZLEM ALTINDA

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ülkemizde görülen vaka sayısının 6’ya yükseldiğini açıklamasının ardından gelen, son virüs kapan vatandaşımızın Umreden dönen birisi olduğu öğrenildi. Bu açıklamanın hemen ardından gözler Türkiye’ye doğru yola çıkan Umre ziyaretçilerine çevrildi.

Bugün Türkiye’ye gelen Umre ziyaretçisi vatandaşlarımızdan olan 25 Denizlili vatandaşımız 14 gün boyunca gözetim altında Umre ziyaretine giden vatandaşların geri dönüşlerinin başlaması üzerine Denizli halkın’da tedirginlik başlattı.Umre’den dönen 25 Denizlili vatandaşımızın kontrol amaçlı 14 gün gözetim altında kalacağı açıklandı.

SARAYKÖY’DEN 2 KİŞİ VAR

Denizli’den umreye giden vatandaşların 9’u 13 Mart Cuma günü dönüş yapmıştı. Bu 9 kişi içerisinde bulunan Sarayköy ilçesi Hasköy Mahallesine oturan iki kadın  evlerinde gözetim süresini doldurmakta olduğu bilgisi paylaşılmıştı. Birisinin öksürükten dolayı tekrardan Denizli Devlet Hastanesine götürülerek testleri yapılmış ama temiz çıkınca geri gönderilmişti. 191’de dün dönüş yapan vatandaşlarımızın arasında ise Sarayköy’den başka birilerinin olup olmadığı konusu ise henüz netlik kazanmadı.

25 KİŞİ GÖZETİM ALTINA ALINACAK

Ayrıca gelen 191 kişinin evlerine gittikten sonra Müftülü’ten gelen yazı ile aralarından 25 kişinin Ankara’da 14 gün boyunca gözlem altında kalacakları duyuruldu

SARAYKÖY'DE EVİNDE GÖZLEM ATINDA OLANLARI HABERİMZ 

http://www.saraykoy.com.tr/haber/6018/tum-saraykoy-onu-konusuyor-o-bize-konustu.html

sarayköy sarayköyhaber saraykoy habersarayköy umre korona virüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek