SARAYKÖYLÜ MİNİBÜS ŞOFÖRLERİNDEN KORONA TEDBİRLERİ

Korona virüsünün Türkiye’ye sıçramasının ardından her gün yüzlerce yolcu taşıyan Sarayköy Minibüs şoförleride dezenfektan ekibi gelmeden önce hijyen işlemlerine kendi imkanları dahilinde başladı.

SARAYKÖYLÜ MİNİBÜS ŞOFÖRLERİNDEN KORONA TEDBİRLERİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’deki ilk vakayı açıklamasının ardından ülke genelinde kurum, kuruluş ve vatandaşlar tarafından önlemler alınmaya başlandı. Korona virüsü vakaları ülkemizde görülmeye başlansa da vatandaşlar devletin belirlediği önlemler çerçevesinde hayatlarına devam ediyor. Vatandaşların en çok ortak kullanım alanlarından olan toplu taşıma araçları hijyen konusunda en çok dikkat edilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sarayköy’de şoförlük yapan 56 yaşındaki Ayhan Dinç’te yaptığı iş gereği hem kendi sağlığını hem de yolcularının sağlığına dikkat etmek adına virüs vakasının açıklanmasından itibaren normalde haftada birkaç kere yaptığı temizlik işlerini virüs sebebi ile artırarak sık sık aracını temizlemeye başlamış.

“KİMSENİN SAĞLIĞINI RİSKE ATMAYI GÖZE ALAMAM”

Ayhan Dinç,” Son dönemlerde ortaya çıkan Korona virüsü artık hepimizi ilgilendiren bir konu. Bir de şoför olmam bunu daha da ciddiye almamı sağlıyor. Normal de haftada birkaç kere temizliğini yaptığım aracımın bu virüsten sonra temizliğini daha da sıklaştırdım. Hatta eşimde bana yardım ediyor ve ikimiz kloraklı su ile elle temas edilen her yeri en küçük ayrıntısına kadar temizliyoruz. Bunun yanında kolonyamı da mutlaka aracımda bulunduruyorum. Aracıma binen insanların sağlığı benim için çok önemli hep beraber dikkat ederek aşacağız bu virüsü."

KOOPERATİF BAŞKAN’I YAVUZ GENÇAY’DA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Yavuz Gençay,” Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME ‘de korona salgını sonrası gerçekleştirdiğimiz toplantıda, Denizli ve bütün ilçelerinin toplu taşıma için kullanılan araçlarının dezenfektasyonu için bir komisyon oluşturuldu. Pazartesi gününden itibaren Denizli Büyükşehir Belediyesi doğrultusunda otogara giriş yapan her aracın önce dezenfektanı gerçekleştirilecek. Sonrasında seferlerine başlayabilecekler. Tabi o zamana kadar da Sarayköy otogarında bulunan tüm şoförlerimiz araçlarını kendi imkanları dahilinde sıkça gerekli ilaçlar ile temizliğini gerçekleştiriyorlar. Bizim için müşterilerimizin sağlığı çok önemli.” İfadelerini kullandı.

sarayköy sarayköyhaber habersarayköy saraykoy denizli corona virüs korona covid-19 dezenfektan kolonya klorak minibüs toplu taşıma temizlik müşteri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek