Advert

FIRSATÇILARA İNAT TEZGAHLAR KOLONYA İLE DOLDU

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün Türkiye’de görülmesinin ardından vatandaşlar hijyen konusunda çeşitli ürünler denemeye devam ediyor

FIRSATÇILARA İNAT TEZGAHLAR KOLONYA İLE DOLDU

Pandemi ilan edilmesinden  kısa bir süre Türkiye’de ilk vakaların görülmesi  vatandaşları çeşitli hijyen ürünlerine sevk etti. Türkiye’nin simgelerinden birisi olan kolonya vatandaşların en çok başvurduğu ürünlerden birisi oldu. Talebin artmasının ardından ortaya çıkan fırsatçılar bakanlığın uyguladığı cezalara rağmen fahiş fiyatlara insanlara ürün satmaya devam ediyor. Bazı esnaflar ise bu fırsatçılara inat normal fiyatından ürünleri tezgahına koymaya devam ediyor. Normalde çerez satan 49 yaşındaki Mustafa Eskin ve 22 yaşındaki oğlu Hasan Eskin, fırsatçılara inat tezgahlarına normal fiyattan satmak üzere kolonyada koydu.

Virüsün ülkemizde ortaya çıkmasının ardından bir çok kötü niyetli kişilerin fahiş fiyatlara kolonya sattıklarını öğrenmelerinin ardından normalde hiç satmadıkları halde vatandaşlara yardımcı olmak adına tezgahlarına kolonya koyduklarını söyleyen Mustafa Eskin “ Milletin cebindeki üç kuruşa göz koyan fırsatçıları duyduğumda çok canım sıkıldı. Böylesine bir kriz ortamında herkes birbirine yardımcı olmalı diye düşündüm. Baktım ki fiyatları şişirip insanların zaafından yararlanmaya çalışıyorlar bende toptancısından gittim aldım ve normalde kaç liraya satılıyorsa o fiyattan tezgahıma koydum.  Hiçbir esnafımızın bu fırsatçılara imkan tanımaması gerekiyor” dedi. Babasının yaptığı açıklamaya aynen katıldığını ifade eden Hasan Eskin, “ Bizler Türk milletiyiz, babalarımızdan dedelerimizden böyle gördük, insanlık zor zamanlarda belli olur. Bizim birbirimize yardımcı olmamız gerekiyor eğer ki birbirimize halinden anlar ve el uzatırsak her şey çok daha güzel olacak” dedi.

Tezgaha uğrayan Sarayköylü vatandaşlar ise çerez tezgahında kolonya olmasının nedenini fark ettiklerinde Erkin, ailesinin tebrik etmeden geçmedi.

 

saraykoy haber haber saraykoy denizli pamukkale pazar kolonya korona virüs fırsatcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek