KORANAYA KARŞI EN DOĞAL ÖNLEM SARAYKÖY'DEN

Sosyal medyada ya da arkadaş ortamında herkesin birbirine en çok sorduğu soru virüse karşı bağışıklık sistemini nasıl daha güçlü tutabileceği olurken, Sarayköylü Aktar Mesut Efe’den bağışıklık sistemini güçlü tutmanın tarifi geldi.

KORANAYA KARŞI EN DOĞAL ÖNLEM SARAYKÖY'DEN

Sarayköy’de hizmet veren Efe Baharat işletmecisi Mesut Efe, son günlerin en çok konuşulan bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebileceğimiz konusunda tavsiyelerde bulundu. Efe, yaptığı önerilerde “Bu hastalığın bilinen bir tedavisi yok ama uzmanlarında yaptığı en önemli uyarı bağışıklık sistemimizin güçlü olması. Bağışıklık sistemimizi güçlendiren, antioksidan, yara iyileştirici, doku yenileyici propolis mucizevi bir besin takviyesidir. Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak, yalnızca korona virüs değil tüm enfeksiyon hastalıklarından korunmaya ve tedavisine yardımcı olur." ifadelerini kullandı.

Propolis dışında bağışıklık sisteminin güçlenmesine en çok yardımcı olan doğal ürünün zencefil ve bal ile yapılacak olan karışım olduğunu aktaran Efe, “Zencefil doğal antialerjik (antihistaminik) özelliği ile öksürük üzerinde doğal tedavi edici bir etki sağlıyor. İçerdiği C, E vitamini, kalsiyum, fosfor ve demir ile de hem bağışıklık sistemini uyarıyor, hem de antioksidan özellik sağlıyor.

Zerdeçal da içerdiği antioksidanlar, C ve E vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendiriyor, hastalıklara karşı koruyucu etki ve direnç sağlıyor. Eğer çocuğunuzun alerjisi yoksa zencefil ve zerdeçal gibi gıdaları bal ile birlikte tüketmesini sağlayın” dedi.

 

KOLONYAYA ALTERNATİF

Korono virüsün ülkemizde görülmesinin ardından dezenfektanlardan sonra en çok tüketilen ürün olan kolonya konusunda uyarılarda bulunan Efe, 60 derecenin üzerindeki kolonyaların tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca kolonya yerine daha doğal alternatif arayanlarada önerilerde bulunan Efe, “Kolonya yerine bir tutam defne yapraklarını, karanfili, biberiyeyi evde 500 ml suyla minumum 30 dk kaynatılarak elde edilen manuel extrakt’ı enfeksiyon giderici olarak kullanmalarını önerebiliriz” ifadesini kullandı.

#sarayköy #sarayköyhaber #korona #efe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek