Advert

SARAYKÖY OKULLARI İÇİN VİRÜS TOPLANTISI YAPILDI

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra tüm dünyaya yayılan korona virüsün ülkemizde görülmesinin ardından önlemler alınmaya devam ediyor.

SARAYKÖY OKULLARI İÇİN VİRÜS TOPLANTISI YAPILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün gece saat 00:30’da yaptığı korona virüs açıklamasının ardından hayatın her alanında alınan önlemler arttı.  Yapılan açıklamanın ardından okulların tatil edilmesi  gündemde tartışılırken bugün Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde okular da alınacak önlemlerin belirleneceği bir toplantı gerçekleştirildi.

Alınacak önlemlerin konuşulduğu toplantı Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan Başkanlığında, Sarayköy İlçesi genelindeki tüm okul müdürlerinin katılımı ile saat 15:00’de  Atatürk İlköğretim Okulu Toplantı salonunda gerçekleşti.

Gerçekleştirilen toplantının neticesinde, 2019 Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde görülerek hızla yayılan Kovid – 19 ve diğer solunum virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalığından koruma ve kontrol önlemlerinin alınması için okullardaki hijyen çalışmaları ve daha etkin ve kapsamlı bir program çerçevesinde eş zamanlı olarak gerçekleştirerek. Okullarda el temasının olduğu tüm alanlarda, eğitim dışındaki saatlerde dezenfekte çalışmalarının yapılması ile ilgili bilgilendirme  yapıldı.

sarayköy sarayköyhaber habersarayköy saraykoy korona corona çin virüs millieğitim önlem hijyen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek