SARAYKÖY'DE İKİ TEKERLERİN EN UĞRAK ADRESİ

Her şey bir bisiklet arızası ile başladı. Şimdi ise alanında Sarayköy’ün en çok tercih edilen firması oldu.

SARAYKÖY'DE İKİ TEKERLERİN EN UĞRAK ADRESİ

Sarayköy ilçesi sanayide uzun yıllardır motosiklet  ve elektrikli testere motor tamiri bakımı yapan ROKET, babadan devraldığı işletmeyi kendisinden sonra gelen işin meraklılarına bırakacak.  30 yıl önce Sarayköy çarşıda bisiklet tamircisi olarak iş hayatına babasının yanında başlayan  42 yaşında evli ve iki çocuk babası Mustafa Altınok, şimdi Sarayköy sanayide motor meraklılarının uğrak adresi haline geldi.

İşinin ustası bir isim ile beraber ortaklık  kurarak yoluna devam etme kararı almasının ardından kendisi Sarayköy’de pek fazla bulunmayan elektrikli ağaç kesme motoru tamir, bakım ve satışı ile ilgilenirken,  6 yıldır ortağı olan evli ve 1 çocuk babası 30 yaşındaki Uğur Ergin ise iş yerine gelen benzinli ve elektrikli motorlar ile ilgileniyor.  Ergin” eskiden Mustafa abime motor tamir ettirmeye gelirdim şimdi ortağıyım. Bizim iş biraz heves merak işidir. Hele ki motoru sevmiyorsan yapabileceğin bir iş değildir” dedi.

Sarayköy coğrafi yapısı gereği sahip olduğu düz alanın çok olması nedeni ile Denizli’nin en çok iki tekerlekli kullanılan ilçelerinden birisi. Bu fırsatı değerlendiren Mustafa Altınok ve ortağı Uğur Ergin, bu meslekte Sarayköy’de ayakta kalabilen çok az sayıda firmadan  birisi olmayı başarmışlar. Kendileri dışında 3 personele istihdam sağlayan ROKET firması, personelin mesleki pratik ve teorik  eğitimi ile de yakından ilgileniyor.

Roket lakabının babasında kalma olduğunu aktaran Altınok, “Allah rahmet eylesin babamız Ramazan Altınok, çok hızlıymış sonra ilçede roket diye lakap takmışlar. Ardından hem oğlu olmam hem de mesleği devralmamız sonrası babamızdan bu lakapta bize miras kaldı” dedi.

Altınok, ayrıca yaptığı açıklamada “ 30 yıldır hizmet veriyoruz, hizmete devam edeceğiz, bizi bulunduğumuz noktaya getiren tüm müşterilerimize teşekkürü bir borç biliriz. Müşterilerimden ricam burayı kendi iş yerleri gibi görsünler, bu bakış acısıyla her zaman güven içerisinde gelebilirler” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI