EBA’nın Girmediği Ev Kalmayacak

Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye Eğitim Sisteminin Yeni Sloganı olan Eğitimde Fırsat Adaleti kapsamında nitelikli eğitim içerikleri ile Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek uygulaması ilçelerimizde görev yapan şube müdürlerine anlatıldı

EBA’nın Girmediği Ev Kalmayacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme ve koordinasyon toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Şener Bayram, BT İl Koordinatörü Mustafa Öğretir ve şube müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “Bakanlığımızca EBA yenilerek Yeni Nesil, Veriye Dayalı Akademik Destek Platformu oluşturuldu. EBA Akademik Destek platformu yapay zeka mantığı ile çalışmakta. Her öğrenciyi kendi özelinde analize ediyor. Öğrenciye özel kişiselleştirilmiş eğtiim planı sunuyor. EBA Akademik Destek resmi ortaöğretim kurumlarımızda öğrenim gören 11. ve 12. Sınıf öğrencilerimize, velilerine, öğretmenlerine ve okul idarecilerine yönelik olarak hazırlandı. Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin adeta çalışma koçluğu yapan bir platform haline getirildi. Öğrencilerimizin hazır bulunuşluk düzeyini analize eden platform, dersler yönünden güçlü ve eksik olduğu konuları tespit ederek çalışma stratejisi ve programı hazırlıyor.

 

EBA Akemik Desteğin içeriğinde Ders Planları, Konu Kavrama Testleri, Deneme Sınavları, Rehberlik, Öğrenciye Özel Performans Raporları ve Videolu ders anlatımları yer almakta. Öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz tüm bu içeriklere EBA web uygulaması ve Mobil Uygulama üzerinden günün 24 saati ulaşabilmektedir.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak EBA Akademik Destek Platformunun ilimizde yaygınlaşması ve yüksek oranda kullanımın sağlanması adına ilçe milli eğitim şube müdürlerimizler bir araya geldik. EBA çalışmalarının takibi ve öğretmen eğitimleri için ilçe koordinatörleri belirleyeceğiz. İlçe koordinatörlerimiz 30 saatlik bir eğitim alacaklar. Eğitim sonrası görevli oldukları ilçelerdeki okullardan birer temsilci seçerek eğitimler verecekler. Okul sorumlularımız görevli oldukları okullarında öğretmenlere ve öğrencilere tanıtım ve eğitimleri gerçekleştirecekler. Eğitimde Fırsat Eşitliği kapsamından EBA’nın girmediği ev kalmayacak” dedi.

sarayköy denizli eğitim sarayköyhaber habersarayköy saraykoy EBA toplantı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek