SARAYKÖYLÜ EV HANIMI HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Sarayköy’de yaşayan Dilek Eyvaz 20 yıllık ev hanımlığından sonra esnaflığa adım attı.

SARAYKÖYLÜ EV HANIMI HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Sarayköy’de Atatürk mahallesi Şehit Ömer Halis Demir Caddesi üzerinde (Dilek Perisi kids)  adı ile bir dükkanı işletmeye başlayan   evli ve iki çocuk annesi olan 46 yaşındaki Dilek Eyvaz, uzun yıllardır ev hanımı iken  aklının ucunda kalmış olan hayalini sonunda gerçekleştirebildi. Hep hayalimdi dediği esnaflığı çocuklarını büyütmesinin ardından, eşinin de desteğini alarak çok istediği dükkanına sahip oldu. Hayalini gerçek kılan Eyvaz, dükkanında 0-14 yaş arası kız ve erkek çocukları için üst, alt, takım, elbise, iç çamaşırı satışı yaparken, büyükleri de unutmamış ve erkek, kadın iç çamaşırı satışını da gerçekleştiriyor. 

Dilek Eyvaz,” küçük yaşlarımdan itibaren istediğim bir şeydi kendi dükkanımı açmak ve çocuklar için kıyafet satışı yapabilmek. Babam da esnaftı bakkalımız vardı. Bu esnaflık yönümün oradan geldiğini düşünüyorum. Çocuklara olan düşkünlüğümde ben bile daha küçükken mahallenin küçük çocuklarına bakardım. İşte o zamanalar dan bir bağ kurmuştum çocuklarla aramda.  Tabi zamanla evlendim çocuklarım oldu. Öncelikle çocuklarımı belli bir yaşa getirmeyi düşündüğüm için hayalim bir müddet ertelendi. Çocuklarıma kıyafet alırken bile bir tuhaf olurdum hep.  Zaman işte kocaman oldular şimdi bende küçüklüğümden beri hayalini kurduğum bu işe atılmaya karar verdim. Eşim ve çocuklarımın desteği ile görmüş olduğunuz bu işyerine sahip oldum. 7 ay kadar oldu açalı ama ilk iş deneyimimdi bu benim. O da çok düşünmeme sebep oldu. Nasıl yaparım, olur mu acaba diye çok düşündüm ama sonunda yapma isteğim daha ağır bastı ve işte buradayım. Kısa sürede hem esnaf arkadaşlarım hem de müşterilerim oldu bunu da karşılıklı samimi ve güvenle oluştuğunu düşünüyorum. İş yerimin hemen çocuk parkının karşında olmasının da avantajlarını yaşıyorum tabi ki çocukları ile parka gelen aileler de geçerken mutlaka uğruyorlar alışveriş yapanlar ve yeni mi açıldınız diye soranlar oluyor hem yeni insanlarla tanışıyorum hem de çok istediğim işimi yaparken başarabildiğimi hissediyorum.

 

“YENİ NESİL ESNAFLIĞA  AYAK UYDURDUM”

Taze esnaflardan olan Dilek Eyvaz yaşına rağmen yeni nesil esnaflığa ayak uydurduğunu ifade ederken. Çocuk kıyafetinde bir numara olan Bursa’dan özel olarak getirttiği 0-14 yaş arası çocuklar için son model kıyafetleri internette kendi hesabı üzerinden takipçilerinin beğenisine sunuyor. Eyvaz,” dükkanımda bulunan kıyafetleri hesabım üzerinden de fotoğraflarını paylaşıyorum ve çok olumlu tepkiler alıyorum. İnternet üzerinden satış yapmanın yanında yine internetten görüp gelen müşterilerim oluyor.

“ YAZIN SON MODEL TRENDLERLE MÜŞTERİLERİMİN KARŞISINDA OLUCAM ”

Sarayköy’ün yeni esnaflarından  Dilek Eyvaz yaz aylarına doğru giderken kıyafetler üzerinde araştırmalarına devam ettiğini son moda ve trendlerle müşterilerinin karşısında olacağını ifade etti.

sarayköy habersarayköy sarayköyhaber saraykoy esnaf kadın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI