ÖMÜR KREŞ ÇOCUKLARI ÇÖMLEK ATÖLYESİ İLE EĞLENDİLER

Sarayköy'ün önemli kurumlarından olan Ömür Kreş'de düzenlenen etkinlikte minikler çömlekçiliği öğrendi.

ÖMÜR KREŞ ÇOCUKLARI ÇÖMLEK ATÖLYESİ İLE EĞLENDİLER

Sarayköy'ün önemli eğitim kurumlarından olan ve küçük yaş grubundaki çocukların eğitim hayatına başarılı bir şekilde hazırlanmaları için bir çok alanda çalışmalar ve etkinlikler gerçekleştiren Ömür Kreş, hem eğlenceli hem de eğitici bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. 

Ömür Kreş, sorumlusu Ömür Çakmak Şinaz'ın öncülüğünde Nevşehir'den özel olarak gelen Çömlekçilik Sanatcısı Ferid Erdem, Ömür Kreşli Miniklere çömlekçiliği hem anlattı hem de gösterdi. Öğretmenlerinin gözetimi altında çömlekçiliği deneyimleyen miniklerin ise heyecanı ve sevinci sonrası ortaya renkli görüntüler çıktı. 

2-6 yaş arası 35 çocuğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte çocuklar şekerlik, bardak, vazo, sepet gibi çeşitli hediyelik eşyalar yaptı. Yaptıkları her çalışmaya isimlerinide yazmayı ihmal etmeyen minikler bu çalışmalarını ailelerine hediye etmek istediklerini söyledi. Daha önce çocuklarla bir çok kez bir araya geldiğini ifade eden sanatcı Erdem, " Bu tür etkinlikler çocukların özgüveninden tutunda içerisindeki yaratılcılık duygusuna kadar etki edecek şeylerdir. Her gün karşılaştıkları bir nesneyi kendilerinin yapıyor olmasının onlara yaşattığı mutluluk ise tarif edilemez" dedi. 

Etkinlik sonrası çocuklar hem Çömlek Sanatcısı ile hem de yaptıkları ürünlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayrıca her çocuğun yeteneğini ortaya koyduğu anlar ise Kreş tarafından video çekildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Süreci en az zararla yöneten ülkeyiz"
Termal tabletlerle daha güvenli geçiş
Termal tabletlerle daha güvenli geçiş