SARAYKÖY'DE BULUNAN TERMAL YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI

Denizli’nin termal turizminin önemli taşlarından birisi olan Sarayköy ilçesi şifalı suları ve kültürel mirasıyla dört mevsim yoğun ilgi görüyor.

SARAYKÖY'DE BULUNAN TERMAL YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI

  Sarayköy’ü 15 günlük yarıyıl tatilinde ülkenin farklı şehirlerinden yüzlerce vatandaş ziyaret etti. Şifalı suları ile dört mevsim yoğun ilgi gören Denizli’nin Sarayköy ilçesi sömestr tatilinde ülkenin çeşitli şehirlerinden gelen yüzlerce misafirini ağırladı. Kış mevsimi olmasına rağmen Sarayköy’ün termal havuzlarını tercih eden vatandaşlar sıcak suların keyfini çıkardı. Tatili fırsat bilip gelen vatandaşların yanı sıra Sarayköy’ün termal havuzlarına şifa bulmak için de gelenler vardı.

SARAYKÖY’DE TERMAL KAPLICALARIN ÖZELLİKLERİ 

Kaplıca insuyu çamurlarının fiziksel, kimyasal, termik etkilerinin rolü vardır. Kaplıca tedavisinden sonraki genel etkileri uzun yıllara dayalı gözlem ve deneyimlerin hem klinik çalışmaların ortaya koyduğu gibi 8-12 ay sürebilmektedir. Banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar, romatizmal hastalıkların romatiod, artrit, ankilozon başta olmak üzere kronik dönemlerinde kronik bel ağrısı, ostevartrik gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının miyozit, tendinit, travma, fibramiyaljisendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak ortopedik operasyonlar beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklar dacerebralpalsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla stres bozukluğun öroveje, tatif, distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Süreci en az zararla yöneten ülkeyiz"
Termal tabletlerle daha güvenli geçiş
Termal tabletlerle daha güvenli geçiş