SARAYKÖYLÜ FİRMAYA HER YERDEN TALEP GELMEYE BAŞLADI

İstanbul’dan sonra Sarayköy Faytonları şimdide İzmir yolcusu.

SARAYKÖYLÜ FİRMAYA HER YERDEN TALEP GELMEYE BAŞLADI

Geçtiğimiz günlerde İstanbul adalarında kullanılan Faytonlara sürülen atların ölümleri sonrası tekrar tartışmaya açılan ve gündeme gelen elektrikli fayton konusuna çare Sarayköy’den gelmişti.

Sarayköy’de Elektrikli faytonu üreten Referans Limited Şirketi'nin Genel Müdürü Haluk Şahin, hem doğa dostu hem de hayvan dostu olarak ürettikleri faytonların ilk siparişlerini İstanbul’a göndermiş, ilk olarak da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,elektrikli faytonu, geçmişte Formula 1 yarışlarına da ev sahipliği yapan Tuzla’daki İstanbul Park’ta test etmişti.

İstanbul’dan sonra bir siparişte İzmir’in Karşıyaka Belediyesinden geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, il genelinde fayton kullanımını yasaklamasının ardından. Belediye başkanı Tunç Soyer, kararı sosyal medyada "Seçildiğimiz günden bu yana faytonların kaldırılmasıyla ilgili yasal ve teknik süreçleri yürüttük. Bu süreç tamamlandı, İzmir’de fayton dönemi kapandı. Hayvan haklarını gözetmek, temel önceliklerinden biri olmaya devam edecek." mesajıyla duyurmuştu.  

İstanbul’da fayton kriziyle tüm Türkiye’de adını duyuran Sarayköylü firma İzmir’de gelen yasak sonrası belediyelerin Fayton isteklerine cevap vermeye hazır. İlk elektrikli faytonu birkaç gün içerisinde İzmir Karşıyaka’ya ulaştıracak olan firma. Bu siparişin ardından gelecek olan siparişler için şimdiden kolları sıvamış durumda.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı