MİLLİ MÜCADELE SONRASI FİLİZLENEN BİR HAYAT

Sarayköy’de uzun yıllardır esnaflık yapan evli ve 3 çocuk babası 75 yaşındaki Rahmi Erdoğan, deden kalma iş yerlerinin hikayesini anlattı.

MİLLİ MÜCADELE SONRASI FİLİZLENEN BİR HAYAT

Sarayköy’ün sevilen esnaflarından Rahmi Erdoğan, 1972 yılında açılan onun öncesinde 1920’li yıllarda Babadağ’da kurulan işyerlerinin savaş ile birlikte nasıl şekillendiği anlattı. Evli ve üç çocuk babası olan 75 yaşındaki Rahmi Erdoğan, milli mücadele yıllarında dedesinin Sarayköy’den Babadağ’a geçen aileler arasında olduğunu ifade ederek ticari hayatlarının bu yüzden orada başladığını söyledi.

Milli Mücadele yıllarında düşman askerlerinin menderes kıyılarına dayanmasının ardından ailesini korumak için Babadağ’a götüren dedesinin ardından geri dönerek milli mücadeleye destek verdiğini aktaran Erdoğan, tehlikeli zamanların geçmesinin ardından Babadağ’da iş yeri açarak ticaret hayatına başladığını söyledi. 1920’li yıllarda Babadağ’da başlayan ticaret hayatlarına Babasının dünyaya gelmesinin ardından 1972 yılında memleketleri olan Sarayköy’e dönerek burada devam ettiklerini dile getirdi. O yıllardan bu zamana hem nostaljik dokusunu kaybetmemek hem de hatıralarına sahip çıkmak adına konseptlerini değiştirmediklerini. İş yerlerine gelen bir vatandaşın hemen hemen aradığı her şeyi bulabildiklerini. Aynı o yıllarda olduğu gibi hemen hemen her ihtiyaca yönelik ürün çeşitliliği olduğunu ifade etti.

Erdoğan, ayrıca “ Bizler bu işi deden babadan oradan bizlere kalan bir olarak saygı duyuyoruz, duyduğumuz saygının yanında severekte yaptığımız bir iş olunca her sabah aynı mutlulukla iş yerimizi açıyoruz. Allah izin verirse ömrümün sonuna kadar bu işi yapmaya devam edeceğim. Bende dedemle başlayan bu yolculuğu çocuklarıma devrederek bu iş yerini içerisinde taşıdığı önemli anlam ve hatıralarla birlikte yaşatılmasını sağlayacağım “ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı