DENİZLİ'DE DAHİL BİR ÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Deprem Denizli, İzmir, İstanbul, Bursa gibi birçok ilden hissedildi

DENİZLİ'DE DAHİL BİR ÇOK İLDE HİSSEDİLDİ
Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre saat 22.22'de Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, deprem sonrası bir can kaybının ya da yaralanmanın olmadığını açıkladı.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin 8,5 kilometre derinlikte gerçekleştiğini açıkladı. Deprem İzmir, İstanbul ve Bursa'da da hissedildi. Aynı bölgede saat 22.25'te 4,4 büyüklüğünde bir artçı deprem medyana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada, "Manisa'nın Akhisar ilçesinde meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem sonrası an itibariyle can kaybı ve yaralanmanın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" denildi.

Prof. Dr. Naci Görür’den Kanal İstanbul uyarısı: Fayların bazılarının canlı olma olasılığı var, büyük bir felakete yol açabilir

Manisa Valisi Ahmet Deniz, herhangi bir can kaybının olmadığını duyururken "5-6 evin göçtüğüne dair ihbar aldık, arkadaşlarımızı seferber ettik. Arkadaşlarımız detaylı bilgileri verdiğinde açıklama yapacağız. Akhisar'da metruk bir evin yıkıldığı bilgisi var. Bunlar ilk bilgilerimiz" dedi.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, "Akhisar'a yakın bir köyde bir bina yıkıldı. Belediye ekiplerimizi gönderdik. Onun dışında kötü bir haber gelmedi" açıklamasında bulundu.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı