SARAYKÖY'DE TİCARET ONLARDAN SORULUR

Geçtiğimiz gün 2020 yılının ilk karnelerinin alınmasının ardından öğrenciler ara tatile girdi. Bazı öğrenciler ise bu tatili farklı yöntemlerle değerlendirmeyi seçti.

SARAYKÖY'DE TİCARET ONLARDAN SORULUR

Sarayköy ilçesinde yaşamını sürdüren Dalyak ailesinin 3 kız kardeşi 5.sınıf Öğrencisi İrem Su, 6. Sınıf öğrencisi Sudenaz ve 3. Sınıf öğrencisi Zeliş, isimli kardeşler aldıkları karnelerinin ardından başladıkları tatillerini hem harçlıklarını çıkarmak hem de insanlarla sosyalleşmek adına farklı şekilde değerlendirmeyi tercih etti.

Atatürk Parkı ve Efe Meydanı civarında açtıkları küçük tezgahlarında çıra satışı yapan kardeşler Sarayköylüler tarafından ilgi ile karşılanıp kısa sürede ticarete alıştıklarını ifade ettiler. Kendilerine has satış teknikleri ile babalarının alıp kardeşler arasında paylaştırdığı çıraları tanımlarken ise eğlenceli ve renkli anlar ortaya çıkarıyorlar.

Derslerinin ve notlarının çok iyi olduğu öğrenilen kardeşlerin Babanelerinin nezaretinde gerçekleştirdikleri satışlarda babalarının kendilerine, “ Dersleriniz çok güzel şimdide insanları biraz tanıma dersi edinin” dediğini ifade etti.  Kardeşlerin bu yaşta hayata karşı olan dik duruşları ve azimleri ise çevredeki vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN ZOLAN:
BAŞKAN ZOLAN: "SÖZ VERDİK YAPIYORUZ"
Büyükşehir, Denizli'nin tarihine sahip çıkıyor
Büyükşehir, Denizli'nin tarihine sahip çıkıyor