SARAYKÖY'DE "USTALAR KURSİYERLERLE BULUŞUYOR." ETKİNLİĞİ YAPILDI

Sarayköy Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, "Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor" etkinliği adı altında unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden olan yorgan dikimi yapan zanaatkar Raziye Doğru ile buluştu.

SARAYKÖY'DE

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme ve Genel Müdürlüğü’nün “Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor” projesi bölge veya ilçedeki mesleki bilgi ve becerileri ile öne çıkan zanaatkarlar, yönetici, iş insanı, sanatçı, bilim insanı gibi kişilerle kursiyerleri buluşturma amacı ile gerçekleştirilmektedir. Sarayköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü de ilçede bulunan zanaatkarlarla kursiyerlerini bir araya getirmektedir.

Sarayköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce, kursiyerlerine yönelik kültürel değerlerin yaşatılması, farkındalık oluşturulma, bilgi ve becerilerin geliştirilmesi, ustaların bilgi ve becerilerini kursiyerlere aktarılması için daha uygulamalı bir etkinlik olan “ustalar kursiyerlerle buluşuyor” eğitimi adı altında ilçemizde bulunan ve unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden biri olan yorgan dikimi mesleğini devam ettiren son zanaatkarlardan olan Raziye Doğru ile halk eğitimi kursiyerleri bir araya geldi. Gerçekleştirilen etkinlikte yorgancılığın dünden bugüne gelişimi hakkında bilgilendirildiler. yorgan dikimi yapan Fatma ve Raziye hanımın mesleğe dair bilgilerini ve kursiyerlerden gelen soruları yanıtladılar. Kursiyerler önünde canlı canlı yorgan dikiminin yapılması ise kursiyerlerin merakını ve gözlerini şenlendirdi. Dikilen yorganı yakından inceleme fırsatı bulan kursiyerler, yorganın nasıl dikildiğini hangi malzemeler ve ne kadar kullanıldığını, ip seçimi, desenlerin isimleri gibi bir çok konuda bilgi aldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI