2023 EĞİTİM VİZYONU KAPSAMINDA MÜKERREM TOKAT ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ İLK PORTFOLYOLARINI OLUŞTURDU

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında başlatılan "e-portfolyo" uygulamasında Mükerrem Tokat Anaokulu öğrencileri de ilk portfolyolarını oluşturdu.

2023 EĞİTİM VİZYONU KAPSAMINDA MÜKERREM TOKAT ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ İLK PORTFOLYOLARINI OLUŞTURDU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hedeflenen “e- portfolyo” projesini tanıttı. Proje çocukların  izlenmesi, değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve yönlendirilmesi amacı ile başlatılmıştır. Proje kapsamında  her bir çocuğun  lise mezuniyetine kadar  “e-portfolyosu” tutulmaya devam edilecek. Hem öğrenci hem de öğretmen ve aile süreç içerisinde çocuğun yaptığı işleri ve gelişimini takip edebilecek.

Bu uygulamaya geçen okullardan birisi de Sarayköy’de bulunan Mükerrem Tokat Anaokulu oldu. Eğitimde yeni bir uygulamayla devam edilen yolda ilk  portfolyolarını oluşturan Mükerrem Tokat Okulu  Müdürü Ülkü hanımdan aldığımız bilgilere göre, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında öğrencinin kendisini bunun yanında öğretmenin ve velilerinde çocuğun gelişimini, eğilimlerini takip edebileceği bu sisteme biz de geçtik ve dönem sonlarında öğrencilerimiz ile “Benim Portfolyo Dosyam” adı altında bir etkinlik ile çocuklardan yapmış oldukları etkinliklerden seçmelerini ve dosya oluşturmalarını istedik. Öğrencilerimiz hazırlamış oldukları dosyaları öğretmenleri ve aile üyeleri karşısında nasıl yaptığını, neden bu etkinliğini seçtiğini ve alternatif olarak başka nasıl yapabileceklerini anlattılar. Bu uygulama sayesinde çocukların kendilerine olan özgüveni ve gelişimleri olumlu yönde etkilendi. Tabi aileler de çok memnun oldu. Çocuklarının eğilimlerini ve gelişimlerini yakından görmeleri aralarındaki ilişkiyi daha ada kuvvetlendirecek. Dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DENİZLİ - AYDIN OTOYOLU DAHA FAZLA GECİKMEMELİ"
DTO’DAN ÜYELERİNE 81 MİLYON 342 BİN TL’LİK KREDİ DESTEĞİ
DTO’DAN ÜYELERİNE 81 MİLYON 342 BİN TL’LİK KREDİ DESTEĞİ