SARAYKÖY'DEN BİR İYİLİK ÖYKÜSÜ DAHA

Sarayköy’de tornacılık yapan Mustafa Özgen, tüye karşı alerjisi olmasına rağmen sokağında yaşayan yaklaşık 20 kediye bakmaya devam ediyor.

SARAYKÖY'DEN BİR İYİLİK ÖYKÜSÜ DAHA

Sarayköy’ün Bala Mahallesinde yaşayan ve tornacılık işiyle uğraşan 2 çocuk babası 44 yaşındaki Mustafa Özgen , ileri derecede alerji rahatsızlığına rağmen sokağında yaşayan ortalama 20 kediye sahip çıkmaya, onların ihtiyaçları ile ilgilenmeyi sürdürüyor.  Özgen, rahatsızlığı ile ilgili yaptığı açıklamada  ileri derecede alerji rahatsızlığı bulunduğunu, hastalığı nüksettiğinde nefes darlığı, vücutta şişme, astım ve kızarıklık gibi ciddi sağlık sorunları yaşadığını ifade etti.

Bu hastalık ile henüz tanışmadan çok önceleri sokağındaki hayvanlar ile ilgilenmeye başladığını söyleyen Özgen, yıllardır sokağındaki kedilerin bakımını üstlendiğini, hastalığı sonrasında doktorlar ve çevresindekilerin telkinlerine rağmen kedilerine bakmaya devam ettiğini anlattı.

Mustafa Özgen kediler ile olan ilişkisini anlatırken, onlara bakmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi; "Bakkaldan aldığım salamları sabah işe giderken kedilere veriyorum. Onları besledikten sonra beni otobüs durağına kadar takip ediyorlar. Kaybolmamaları için yarı yolda geri gönderiyorum. Akşam iş dönüşü yolumu gözlüyorlar. Saatimi biliyorlar, hepsi beni sokağın başında bekliyor. İş dönüşü tekrar onları besleyip evime çıkıyorum. 6 yıldır her günüm böyle. 2 günde bir marketten yiyecek alıyorum. Maaşımdan ne kadar gittiğini pek düşünmüyorum, önemsemiyorum da. Ben normalde et tüketmiyorum, onlar için alıyorum. Çalıştığım iş yerinde etli yemek çıktığında da kendi istihkakımı onlara dağıtıyorum."

YAŞADIĞIM RAHATSIZLIK ONLARA BAKMAMA ENGEL OLMADI

Sokak kedileri ile teker teker ilgilendiğini onlara çocuğu gibi baktığını söyleyen Özgen , onlar hasta olduğunda çok üzüldüğünü, çoğu zaman kendi hastalığını düşünmediğini, alerjisini her ay düzenli iğne olarak kontrol altında tuttuğunu anlattı.

Özgen, "Normalde tüylü hayvanlara dokunmam yasak ama onlara duyduğum bu sevgi çok ayrı. O yüzden de katlanıyorum. Alerji nüksettiği zaman vücudum şişiyor. Nefes almamı ve beynime giden oksijeni etkiliyor. Bu yüzden burnumdan 6 kez operasyon geçirdim ama tedavi oluyorum. Rahatsızlığım hayvanlara bakmamın önüne geçmedi. Onların karşılıksız sevgisini hissetmek çok güzel." ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARACA YENİDEN CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
KARACA YENİDEN CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Başkan Akcan Açıkladı! Çal'da Festival İptal
Başkan Akcan Açıkladı! Çal'da Festival İptal