SARAYKÖYLÜ AİLENİN KIZLARI İÇİN YARDIM FERYADI (VİDEO HABER)

Sarayköy’de yaşayan Osman Kamil Bartal’ın kızı Gülseren Bartan’ın 2018 yılında başlayan rahatsızlığına hala çare bulunamadı.

SARAYKÖYLÜ AİLENİN KIZLARI İÇİN YARDIM FERYADI  (VİDEO HABER)

Sarayköy’de yaşamını sürdüren Bartan ailesinin kızları Gülseren Bartan, 2018 yılının Eylül ayında gözünde başlayan bir problem için Denizli’de dahil bir çok şehire ve doktora gitti. İlk başlarda doktorlar Emes (MS) hastalığı olabilmesi ihtimali üzerine durarak kortizon ve İVİĞ tedavisi başlattı. Tedavi sürecinde beklenen iyileşmenin olmamasının yanında Gülseren’in vücudunda giderek artan titreme ve nöbetler oluşmaya başladı. Kızından vazgeçmeyen aile ise çareyi başka doktorlar ve başka tedavilerde aramaya devam etti. Bir yılı aşkındır tanı konulamayan Gülseren’in ailesinin tek bir isteği var o da kızlarının rahatsızlığının ne olduğunun anlaşılması ve bir an önce tedaviye başlanması. Kızlarının tekrar güldüğü, eğlendiği, yürüdüğü günleri görmek istiyorlar.  

Bu zorlu süreçte ailenin yanında olan ve birçok işle ilgilenen aile dostları Ersin Arbaç, Gülseren’in başına geleni kendileri de anlamadıklarını ama bir yıldan fazladır süren bu arayışta ailenin ve Gülseren’in neler yaşadığını anlattı. Ersin Arbaç,” Hikayemiz 2018’in 29 Eylül’ünde başlamaktadır. Gülseren sağ ve sola baktığında görme ile ilgili sıkıntılar yaşamaya başlamış. Akabinde annesi bana ulaştı ve durumundan bahsetti. Sonrasında Gözle ilgili gittiğimiz doktor nörolojiye sevk etti. Gittiğimiz doktorda Pamukkale üniversite hastanesine sevk etti. Orada yaklaşık bir ay kadar tedavi sürecimiz oldu. Bu süreçte kortizon ve İVİĞ tedavisi aldı ama vücudunun sol yarımında titremeler meydana gelmeye başladı. Devamında tabi ki arayışımızdan vazgeçmedik ve Ankara, İzmir gibi şehirlerde farklı  doktorlarla görüşmelerimiz oldu. Tabi bu gidip gelmeler arasında yapılan tahlillerle ilgili bir sonuç alamadık. Tanı koyulamadı. Rahatsızlığının ne olduğunu da bilemiyoruz. Denge kaybı, hareket kısıtlığı var. Sorunlar göz ile başlamış olsa da görme ile ilgili bir sorun yok. Gülseren hayat dolu bir kız ama süreç itibari ile biraz karamsarlık var. Tekrardan gezip, koşmak istiyor bunları da beraber yapağacağız inşallah.” Dedi.

Gülseren’in anne ve babasıda kızlarının bu rahatsızlığına bir an önce bir çare bulunmasını istiyor. "Bizler bu uğurda canımızı vermeye bile razıyız yeterki bize kızınızın hastalığına bir çare bulduk tedavi olacak desinler. Allah kimseyi evladı ile sınamasın" diyerek yaşadıkları zor günleri ifade etti. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Atik ve Başkan Zolan adım adım Denizli'yi denetliyor
Vali Atik ve Başkan Zolan adım adım Denizli'yi denetliyor
Denizli 2 spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyor
Denizli 2 spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyor