Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kazanım Belirleme Sınavı Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığınca ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere derslerde başarılarını artırmak ve sınavlara hazırlamak üzere Destekleme ve Yetiştirme kursları 2014 yılı Ekim ayından itibaren hayata geçirildi.

Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kazanım Belirleme Sınavı Yapılacak

2019-2020 eğitim öğretim yılında da devam eden kurslara katılan öğrencilere kazanım belirleme sınavı yapılacak.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilecek sınavın planlama çalışması yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen planlama toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Hüseyin Selçin, sınav yapılacak 11 ilçenin şube müdürleri, okul müdürleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinde görevli 8 öğretmen katıldı.

 

Sınavın Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencilerin kazanımlarını belirlemek amacıyla yapılacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Sınava ilimiz geneli 4167 öğrencimiz katılacak. 11 ilçede 32 okulda yapılacak sınava girecek öğrencilerimiz Bakanlığımız kriterlerine göre Bakanlığımızca belirlendi. Sınav değişik sınıf seviyerinde ve farklı okul türlerinde yapılacak olup, öğrenciler iki dersten sınava gireceklerdir. Öğrencilerin sınava girecekleri dersler halen kursta gördükleri dersler arasında Bakanlığımızca seçildi. Sınav 11 Ocak 2020 Cumartesı günü yapılacak ve sınav sonuçları il milli eğitim müdürlüğünde değerlendirilecektir. Sınav sıralama sınavı olmayıp sadece destekleme ve yetiştirme kursuna katılan öğrencilerin kazanımlarını belirlemek üzere yapılacaktır.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Atik ve Başkan Zolan adım adım Denizli'yi denetliyor
Vali Atik ve Başkan Zolan adım adım Denizli'yi denetliyor
Denizli 2 spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyor
Denizli 2 spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyor