Advert

SARAYKÖY'ÜN KEDİ BABASI

Sarayköy kedilerinin babası Kedi Baba lakaplı 54 yaşındaki Necmettin Öztürk, 60’a yakın kedinin bakımını yapıyor.

SARAYKÖY'ÜN KEDİ BABASI

Hayvana şiddet haberlerinin arttığı son günlerde Sarayköy’de kedilere özel bir ilgi gösteren vatandaş adeta insanlık dersi veriyor. Sarayköy ilçesinin sevilen simalarından olan 54 yaşındaki emekli Necmettin Öztürk, 60’a yakın kedinin bakımını gerçekleştiriyor. Kedi Baba lakaplı Öztürk, 5 yıldır her gün sokak kedilerinin barınma ve yemek ihtiyaçları ile ilgileniyor. Şiddet gören hayvan haberlerini her okuduğunda veya duyduğunda çok üzüldüğünü belirten Kedi Baba, onlar bize Allah’ın emanetleri, bir insan bunlara kıyıp nasıl zarar verebilir hiç anlamıyorum dedi.

HERŞEY 5 YIL ÖNCE BAŞLADI

Kedilerle olan harika ilişkisinin 5 yıl önce meydana gelen üzücü bir olaya şahit olmasının ardından başladığını ifade eden Öztürk, “ Bundan ortalama 5 yıl önce iş yerinin önünde otururken bir kedi otomobilin altında kaldı. Sürücü kediyi ezip arkasına bile bakmadan yoluna devam etti. Bu olay beni derinden etkiledi ve bu hayvanlara sahip çıkmaya korumaya kollamaya karar verdim. Kedi beslemeye o ezilen hayvanla başladım ve şuan 60’a yakın kedinin babası oldum” dedi.

“EMEKLİ MAŞŞIM BUNLARA GİDİYOR”

Kedi Baba lakaplı Necmettin Öztürk, kedilerin barınma ve mama ihtiyaçlarını kendi cebinden karşıladığını belirterek” Emekli oldum çok şükür ve maşımın büyük kısmını onlara harcıyorum. Tabi durumu görüp mama hediye etmek isteyenleride geri çevirmiyorum. Bunun yanında kızım hemşire oldu. Sağolsun o da aylık iki paket mama gönderiyor. Bu şekilde onları mutlu etmeye çalışıyoruz” dedi.

Sadece barınma ve mama ihtiyaçlarını değil sağlık sorunları ile de yakından ilgilenen Öztürk, daha önce rahatsızlanan iki kediyi Pamukkale ilçesine götürerek ameliyat ettirdiğini açıkladı. Sadece kedilerle değil tüm sokak hayvanları ile yakından ilgilenen Öztürk, bakımını üstülendiği sokak hayvanları ile ilgili hayvanları sevelim ve koruyalım, onlara lütfen zarar vermeyelim diyerek herkesi uyarırken"Bunlar Allah’ın sessiz kulları, Allah’ın bize emaneti. Ölene kadar bunlara bakmaya devam edeceğiz." Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sevim güven tazeledi
Sevim güven tazeledi
MHP SARAYKÖY İLÇE BAŞKANI A. İHSAN SEÇKİN KURBAN BAYRAMI MESAJI
MHP SARAYKÖY İLÇE BAŞKANI A. İHSAN SEÇKİN KURBAN BAYRAMI MESAJI