YERLİ OTOMOBİL SEKTÖRÜMÜZDE BÜYÜK HEYECAN YARATMIŞTIR

Otonomi Denizli Yönetim Kurulu Başkanı Berzan Taşer, yerli otomobil hakkında yazılı bir açıklamada bulunarak, sektörün büyük bir heyecan içinde olduğunu söyledi.

YERLİ OTOMOBİL SEKTÖRÜMÜZDE BÜYÜK HEYECAN YARATMIŞTIR

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili yapılan tanıtım toplantısıyla görücüye çıktı. Otomotiv sektöründe büyük heyecan yaratan yerli otomobil hakkında değerlendirmelerde bulunan Otonomi Denizli Yönetim Kurulu Başkanı Berzan Taşer; “Yerli otomobil sektörümüzde büyük bir heyecan yarattı. Artık otomotiv sektöründe yeni bir seçenek haline gelecek olan TOGG, memleketimize hayırlı olsun” dedi.

2022 yılında yollarda olacak yerli otomobil avantajlarından söz eden Başkan Taşer; “Menzili 500 kilometre. Diğer elektrikli araçlara göre daha hızlı şarj oluyor. Yakıt maliyeti de oldukça düşük. Buda piyasa içerisinde markamızın ciddi talep göreceğini gösteriyor. Görünüşü ve özellikleriyle herkesin dikkatini üzerine çekmeyi başaran TOGG’un, deposu 30 dakikada doluyor ve 500 kilometre yol gidebiliyor. Aracın bataryasının dolum maliyeti 60 lira. Benzinli bir araç dikkate alındığında 500 kilometre için yakıt maliyetinin 350 liraya geleceğini söylemek mümkün. Bu da önemli bir avantaj sağlamış oluyor. Bizler Otonomi olarak bu süreçte elimizi taşın altına koymaya hazırız. Yerli markamızı destekleyecek girişimlerimiz olacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DENİZLİ - AYDIN OTOYOLU DAHA FAZLA GECİKMEMELİ"
DTO’DAN ÜYELERİNE 81 MİLYON 342 BİN TL’LİK KREDİ DESTEĞİ
DTO’DAN ÜYELERİNE 81 MİLYON 342 BİN TL’LİK KREDİ DESTEĞİ