ŞEHİT HÜSEYİN KUŞ DUALARLA ANILDI

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Ercan Şahin Sınır Karakolu’na 30 Aralık 1996 yılında yapılan hain saldırı sonucu hayatını kaybeden Sarayköylü Şehit Hüseyin Kuş’u 21 yıldır silah arkadaşları yalnız bırakmıyor. Türkiye’ye örnek olan bu vefa, her yıl olduğu gibi bu yılda devam etti. Şehadetinin 23. yıldönümünde de silah arkadaşları ülkenin dört bir yanından şehit Hüseyin Kuş için Sarayköy’de bir araya geldi ve şehitlikteki mezarını ziyaret ederek dua etti.

ŞEHİT HÜSEYİN KUŞ  DUALARLA ANILDI

Türkiye’ye örnek olacak bu vefa 1996 yılından bu yana her sene Sarayköy’de gerçekleşiyor. 30 Aralık 1996 yılında Şırnak’ın Silopi ilçesinde Ercan Şahin Sınır Karakolu’na yapılan hain saldırı sonucu hayatını kaybeden Sarayköylü Şehit Hüseyin Kuş’un silah arkadaşları 23 yıldır kahraman arkadaşlarını unutmuyor, her ölüm yıldönümünde mevlit hayrına katılıyor, şehitlikteki mezarını ziyaret ederek dua ediyor.

"ÖMRÜMÜZ YETTİĞİNCE GELECEĞİZ"

Şehit Jandarma Komando Er Kuş'un arkadaşlarından Sakarya'dan gelen Barış Çopan ise, 23 yıldır ilçeye geldiklerini belirterek, "Ben askerdeyken sağlıkçıydım. Hüseyin Kuş'un çatışmada yaralandığını duyduk yanına geçtik. Sürüne sürüne olabildiğince hızlı gittik ama yetişemedik. Elimizden geleni yaptık ama şehidimizi kurtaramadık. O an çok kötü hissettik kendimizi. Şehidimizin mevlidine her yıl geliyoruz. Ömrümüz yettiğince buraya gelmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

"EVLATLARI OLARAK HER SENE GELMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Şehit Hüseyin Kuş’un o dönemde bölük komutanı olan Jandarma Kriminal Daire Başkanı Mustafa Mercan, “23 yıl önce Hüseyinimizi  saat 10:15 gibi mevziden aldık. 23 yıl önce bugün şahadet mertebesine uğurladık. Bir çınarını Osman babaya veremedim ama o gün bugündür evlatları olarak yanına gelmeye çalışıyoruz. Acılarının milyonda birini paylaşmaya çalışıyoruz. 23 yıldır sürekli bu organizasyon devam ediyor ve edecek. Çünkü şehitlerimiz ailelerini ve vatanı bize emanet etti. İnşallah bizde şehit oluruz. Ailemizi ve vatanımızı bizden sonrakilere devredebiliriz” diye konuştu.

Şehidimiz Hüseyin Kuş'un  babası Osman Kuş ise oğlunun arkadaşlarının her sene gelmesinden dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederken “ 23 yıldır evlatlarım beni yalnız bırakmadı. Allah hepsinden razı olsun. Hepsi benim evlatlarım, Allah bana ömür verdikce her sene burada bu dualar okunacak” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'NİN İLK PSİKOLOJİ ZİRVESİ 14 MART’TA!
DENİZLİ'NİN İLK PSİKOLOJİ ZİRVESİ 14 MART’TA!
Büyükşehir Barış Manço’yu unutmadı
Büyükşehir Barış Manço’yu unutmadı