SOĞUKLARIN ARDINDAN SARAYKÖY'DE BALIK TEZGAHLARI RENKLENDİ

Sarayköy’de havaların soğuması ile birlikte sardalye, hamsi ve istavrit hem tezgahları renklendiriyor hem de vatandaşların yüzünü güldürüyor.

SOĞUKLARIN ARDINDAN SARAYKÖY'DE BALIK TEZGAHLARI RENKLENDİ

Sarayköy’de her cumartesi kurulan pazarda balık bereketi yaşanıyor. Aralık ayının ikinci haftası soğuk ve yağışlı havaların etkisini göstermesinin ardından, Denizli sıcaklığının da ciddi yüzeyde düşmesi, balık oranlarında artışa sebebiyet verdi. Öyle ki balıkçı açıldığı teknelerden ağında sürüsüne bereket balıkla geri döndü ve hal böyle olunca da balık çoğaldı. Kilosu 20 liradan satılan Karadeniz Hamsisi, istavritin kilosu 20 liradan, uskumru 25 liradan, levrek 15 liradan palamut 35 liradan tezgahları süsledi ve alıcıyı bekliyor. Sardalye ise en bol bulunan balık olunca hem fiyatıyla hem lezzetiyle alıcıların gözdesi oldu.  Sardalye Sarayköy’de pazarda kendisine kilosu 15 TL’den alıcı buldu.

Balıkcı Şerafettin Uskuç, "Havaların soğumasıyla birlikte tezgahlarımızda balıklarımız bollaştı. Deniz suyu sıcaklığın düşmesiyle beraber balıklar kendini göstermeye başladı. Tezgahlarımıza çinakop, barbun, mezgit, istavrit, hamsi, çipura, levrek, dil balığı, işkine, karagöz gibi a ile başlayan z ile biten tüm balıklar tezgahta yerini aldı. İnşallah kış, kışlığını yapar hem halkımız ucuz ve hesaplı balık yer hem de balıkçımız ekmek yer" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DENİZLİ - AYDIN OTOYOLU DAHA FAZLA GECİKMEMELİ"
DTO’DAN ÜYELERİNE 81 MİLYON 342 BİN TL’LİK KREDİ DESTEĞİ
DTO’DAN ÜYELERİNE 81 MİLYON 342 BİN TL’LİK KREDİ DESTEĞİ