Tavas İlçemizde Sertifikalı Ceviz Fidanı Dağıtım Töreni Yapıldı

Denizli Ceviz Alanlarını Geliştirme Projesi kapsamında Tavas İlçemizde düzenlenen Sertifikalı Ceviz Fidanı Dağıtım Töreni Valimiz Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Tavas İlçemizde Sertifikalı Ceviz Fidanı Dağıtım Töreni Yapıldı

Düzenlenen törene; Valimiz Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Kale Kaymakamı Samet Serin, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, İl Tarım ve Orman Müdür V. Yılmaz Erkaya, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, oda başkanları, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan; “ Hayırlı bir iş için buradayız. Denizli her konuda olduğu gibi bunda da öncü ve örnek bir şehir. Allah gayretlerimizi artırsın, bereketli kılsın. Ağaçlarımız inşallah toprak ile buluşacak. 160 bin ağaç az ağaç değil yaklaşık 70 bin dekar alanda ceviz dikim işleminin yaygınlaşması sonucunda, Denizli inşallah önümüzdeki yıllarda Türkiye çapında derece yapacak. Ülkemiz de dünya çapında 4. sırada ama onda da zorlamamız lazım. Daha iyi dereceye gelme durumuna sahip çünkü. Hep birlikte gayret göstereceğiz. Vazgeçmek yok. Destek çıkan Büyükşehir Belediyemiz olsun, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz olsun, Ticaret Borsamız olsun bu konuda heyecanlı. Çiftçi arkadaşlarımız ilgili ve gayretli bunun için biz neticeden eminiz. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Denizli Ceviz Alanlarını Geliştirme Projesi kapsamında Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Ticaret Borsası ve Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortak protokol kapsamında Tavas, Kale ve Beyağaç ilçelerimizde toplam 25000 fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Proje kapsamında 2018-2019 dikim sezonunda 125.000 adet standart sertifikalı aşılı ceviz fidanı 17 ilçede 1490 üreticiye dağıtılmıştır. Dağıtımı yapılan ceviz fidanlarının arazi dikim kontrolleri yapılmış ve % 80 - 90 oranlarında fidan tutumunun gerçekleştiği tespit edilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARACA YENİDEN CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
KARACA YENİDEN CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Başkan Akcan Açıkladı! Çal'da Festival İptal
Başkan Akcan Açıkladı! Çal'da Festival İptal