PAÜ’lü Yabancı Öğrenciler Stratonikeia Antik Kenti ve Marmaris’i Gezdi

Genel anlaşmalar, Erasmus ve genel programları kapsamında farklı ülkelerden Pamukkale Üniversitesine eğitim görmeye gelen değişim programı öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile birlikte Stratonikeia Antik Kenti ve Marmaris’i gezdi.

PAÜ’lü Yabancı Öğrenciler Stratonikeia Antik Kenti ve Marmaris’i Gezdi

Ülke tanıtımına katkı sağlayan, öğrencilere kültürel farklılıklar ve tanıştıkları yeni kültürel değerler hakkında bilgi vermeyi amaçlayan uluslararası bir program olan ERASMUS Öğrenci Değişim Programı ile Pamukkale Üniversitesi’ne gelen yabancı öğrenciler hem Türkçeyi öğrenme hem de Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı buluyor.

Bu kapsamda Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından uluslararası değişim programı öğrencileri için düzenlenen geziye katılan yaklaşık elli yabancı öğrenci Stratonikeia Antik Kentini ve Marmaris’i gezerek keyifli bir gün geçirdi. Türk kültürü ve kültürel değerlerimiz hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen gezi programına katılan PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ’a, PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Çelikel ile Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Fatih Mehmet Demir eşlik etti.

ERASMUS değişim programı öğrencileri için düzenlenen gezi programının ilk durağı, Muğla’nın Yatağan ilçesinde bulunan Stratonikeia Antik Kenti oldu. Kazı başkanlığını, Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilal Söğüt’ün yaptığı Kültür ve Turizm Bakanlık destekli Stratonikeia Antik Kentini rehber eşliğinde gezen öğrenciler antik kenti yakından tanıma ve inceleme fırsatı buldu. PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Tunç Sezgin, antik kent ile ilgili yapılan kazı faaliyetleri ve günışığına çıkartılan eseler hakkında Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve öğrencilere detaylı bilgi verdi. Antik kent gezisi sonunda yorulan ve acıkan öğrenciler için hazırlanan öğle yemeği ve çay ikram edildi. ERASMUS değişim programı öğrencileri için düzenlenen gezinin son durağı ise Muğla’nın popüler ilçelerinden Marmaris oldu. Yat Limanını gezen öğrenciler Marmaris çarşısında keyifli anlar geçirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI