TOSUNLAR İLKOKULU'NDAN BÜYÜK BAŞARI

Sarayköy’ün Tosunlar Mahallesinde Tosunlar ilköğretim okulu öğrencilerinin TÜBİTAK projeleri tanıtıldı.

TOSUNLAR İLKOKULU'NDAN BÜYÜK BAŞARI

Sarayköy’ün Tosunlar Mahallesinde Tosunlar ilköğretim okulu öğrencilerinin TÜBİTAK’a başvurduğu 30 projesi de kabul edildi. Bugün ise kabul olan projelerini eğitimcilere tanıttılar. Sabah 10’da saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan ve diğer okul müdürleri de katılım gösterdi. Tosunlar İlkokulu müdürü Musa Sarıtaş yaptığı konuşmasında, “Muhasır medeniyetler seviyesine çıkmamız lazım. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim.” dedi.  Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan ise, “Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize gelecekte ilimde ve bilimde yeni icatlara adım atmalarını temenni ederim. Bu fuarın oluşmasında emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bu projelere destek veren velilerimize teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı. Konuşmaların ardından fuar gezildi ve öğrenciler projelerinin tanıtımını yaptılar.

 Projelerden sorumlu öğretmen Gülsüm Yılmaz projeler hakkında verdiği bilgilerde, 55 öğrencilerinin katılım sağladığı projede 53 öğrenci proje sahibidir. TÜBİTAK’A başvurduğumuz 30 projede kabul edildi. Projeler kapsamında kitap ve dergi bastık. Sene başından beri projelerimiz için öğrencilerimiz ile çalışıyoruz. Öğrencilerimize başarılarından dolayı TÜBİTAK katılım belgesi vereceğiz. Gururluyuz, mutluyuz ifadelerini kullandı.

PROJELERİN GÖZDESİ DÜŞÜK MALİYETLİ ÜZÜM SIKMA MAKİNASI OLDU

 Etkinliğin gezimi sırasında 50 TL’ye mal ettikleri üzüm sıkma makinesi en dikkat çeken proje oldu. Yapımında soba kovası ve kriko kullanılan makine dikkatli gözleri üzerine çekti. Üzüm sıkma işine yeni bir boyut kazandıran makine,  az maliyetle herkesin sahip olabileceği bir ürün.

PROJE TANITIMINA ÜNLÜ BİR İSİMDE KATILDI

Tosunlar İlkokulu’nda gerçekleştirilen bu açılışa 25 yıldır ses sanatçısı olan Ozan Karpuz’da katılım gösterdi. Namı diğer Ozancan, türküce projesi için unutulmaya yüz tutmuş türküler ile ilgili bir araştırma yaparak çocuklara bilgi sağladığını belirtti.” Böyle bir projede çocuklara yardım etmek benim için büyük bir mutluluktur.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI