KANDİLLİ'DEN 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM UYARISI!

Bu gece saatlerinde Denizli'de meydana gelen deprem, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Haluk Özener'in, dünkü açıklamalarını tekrar gündeme getirdi.

KANDİLLİ'DEN 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM UYARISI!

Bu gece merkez üssü Denizli'nin Çardak ilçesi olan 4 büyüklüğündeki depremin ardından. dün Malatya'da yaptığı bir konuşma ile insanları uyaran Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Haluk Özener'in sözleri tekrar gündeme geldi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Anadolu'da ilk kez düzenlenen 'Bu+Açık Ders Etkinlikleri'ne ev sahipliği yaptı. Program kapsamında planlanan 4 etkinlikten biri olan 'Deprem Bildiklerimiz, Bilemediklerimiz' konulu konferans Büyükşehir Belediyesi Nikah Salonu'nda gerçekleştirildi. Programda konuşan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Haluk Özener, slayt gösterisi eşliğinde fay hatları ve fay çeşitlerinin yanı sıra Türkiye'de deprem gözlemlerini söyledi. Kandilli Rasathanesi hakkında da bilgiler veren Özener, Türkiye'de ortalama günde 1 tane 3 ile 3.9 büyüklüğünde bir depremin olduğunu, 10 günde bir 4 ile 4.0, 50 günde bir 5 ile 5.9, 1,5 yılda bir ise 6 ile 6.9 arasında bir depremin olduğunu, yaklaşık 6,5 yılda bir ise 7'den büyük depremin meydana geldiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İHRACATTA TOPARLANMA  EĞİLİMİ SÜRÜYOR
İHRACATTA TOPARLANMA EĞİLİMİ SÜRÜYOR
Büyükşehir DESKİ'den Sürdürülebilir Şehirler Projesi
Büyükşehir DESKİ'den Sürdürülebilir Şehirler Projesi