NORM FAZLASI ÖĞRETMEN MAGDURİYETİ SON BULSUN!

Eğitimiş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan açıklamalarda bulundu.

 NORM FAZLASI ÖĞRETMEN MAGDURİYETİ SON BULSUN!

Atama yönetmeliği değiştiğinden bu yana 5 yıldır öğretmen arkadaşlarımız mağduriyet yaşıyor. Yönetmelik değişikliği hukuksuz ve antidemokratik idi. O dönemde bu konuyu yargıya taşıdık. Bugün hapiste olan hakimlerin bir kısmı o dönemde açılan davayı reddetti. O hakimler ve o süreçte başını kuma gömen bakanlık yetkilileri nedeniyle bugün yüzbinlerce öğretmen mağdur olmaktadır.

Atamalar plansız yapılmakta, sıralar işletilmemekte, listeler yayınlanmamaktadır. Şeffaf olan hiçbir şey yok. Okullar açıldığında öğretmen ihtiyaçları tamamlanamamakta, her hafta ayrı bir öğretmen le okullar öğretmen ihtiyaçlarını karşılamak istemektedirler. Bu durum öğretmeni, okulu ve öğrenciyi mağdur etmekte, eğitimin kalitesi düşmektedir. Yaşanan bu belirsizliğin tek sorumlusu duyarsız ve ilgisiz Milli Eğitim Bakanlığıdır. Bölge normu diye bir şey çıkardılar, aynı ders saati olmasına karşın, okulda bir öğrenci fazlalığı bile öğretmenin normunu iptal edebilmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden bu konuda inisiyatif bekliyoruz. Bursa, İstanbul gibi illerin yaptığı şeffaf liste ilanını Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü de yapabilir. Öğretmenin lehine olan bu durum her öğretmeni mutlu eder. Bu bilgiler mahrem, kişiye özel bilgi değildir. Yayınlayın, siz de bu yükten, şaibeden kurtulun. Yeni açılan okullarımıza öğretmen ataması yapıldı. Bu okullar daha lise 2, lise 3 ve lise 4 öğrencileri almadılar. Bu okullar büyüyecek. Öğrenci sayısı artacak. Belki de bugün norm fazlası ilan ettiğiniz öğretmenlerimiz ikinci dönem norm içine girecekler. Bu halde bu öğretmenlerimizi neden mağdur ediyorsunuz? Yıllardır duyarsız ve ilgisiz kalan bakanlık yetkilileri, size sesleniyorum. Daha ne kadar sürecek bu mağduriyet? Her yıl yaşanan sorunları görüyor, okuyorsunuz. Bakanlığa binlerce ileti geliyor. Neden ilgilenmiyorsunuz? Şeffaf olmaktan kaygı duyanlar, biliniz ki perde arkasında karanlık işler yapmaktadırlar. Böyle bir kaygınız yoksa, buyrun her atama listesini yayınlayın. Sendikası ne olursa olsun, milyonlarca eğitim emekçisi sizden bunu istemektedir. Yüreği, vicdanı ve sorumluluğu olanlara çağrımızdır!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DENİZLİ - AYDIN OTOYOLU DAHA FAZLA GECİKMEMELİ"
DTO’DAN ÜYELERİNE 81 MİLYON 342 BİN TL’LİK KREDİ DESTEĞİ
DTO’DAN ÜYELERİNE 81 MİLYON 342 BİN TL’LİK KREDİ DESTEĞİ