Bizim Niyetimiz Allah Yolunda Yürümek

Sarayköy’ün Bala Mahallesi’nde bulunan Atatürk Parkında 25 Ekim tarihinden itibaren Semerkand Derneğine bağlı gönüllü hayırseverler hem derneklerine bir katkıda bulunmak, hem de insanlarla gönül ilişkisi kurmak adına stand açıyorlar.

Bizim Niyetimiz Allah Yolunda Yürümek

Semerkand Derneği Sarayköy’de her sene iki kere düzenledikleri hayır  çalışmalarının ikincisi ile belediye binası karşısında açtıkları standda Saraköylüler ile buluştu.  25 Ekim’de başlayan hayır çalışmaları ve gönül buluşmaları  2 Kasım’da son buldu.  Yaptıkları çalışma hakkında bilgi veren dernek yetkilileri, Bizim işimiz buraya gelip bir şeyler satmak ya da ticaret yapmak değil, öyle bir niyetimiz olsa gider iş yeri açar bunu yaparız. Bizim amacımız derneğimize bağışlanan ürünleri yine gelirinin tamamını hayır işlerinde harcamak üzere vatandaşlara ulaştırmak. Elbette yaptığımız işin dünyevi boyutu kadar manevi boyutunda da bir buluşma gerçekleştiriyoruz. Din ile ilgili ya da vicdanı ile ilgili aklında sorusu olan insanlar stantlarımıza uğrayıp bunları bizimle konuştuğunda onları Allah’a yönelmek adına aklımızın yettiğince dilimizin döndüğünce bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. Derneğimizin bu konuda hazırlamış olduğu yazılı ve ya görsel kaynaklara yönlendirerek  daha doğru bilgiler ile aklında soru işareti kalmamasını sağlıyoruz. Bizler burada gönüllü olarak hizmet veriyoruz. Elbette sadece Sarayköy’de değil tüm dünyada derneğimizin gönüllüleri, ihtiyaç sahibi insanlar ile bir araya gelerek bir gönül bağı kurmaya çalışıyor. Yeri geliyor Afrika’da açılan bir su kuyusuna vesile oluyoruz, yeri geliyor bir günahkarın hikayesini dinleyip onu Allah’ın yoluna sevk etmeye çalışıyoruz ifadesini kullandı.

Ayrıca dernek yetkilileri Sarayköy’de öncelikle kendilerine bu imkanı tanıyan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür ettiklerini belirtirken, Sarayköylü vatandaşlarında onları bu hayır yolculuğunda yalnız bırakmayarak,  her seferinde buradan çok güzel anılarla ayrıldıklarını açıkladılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI